Türkiye'nin en iyi haber sitesi

için tarihi imza

Giriş Tarihi: 1.9.2016
Antalya için tarihi imza

Meydan- arasında yer alan 2’nci etap raylı sistem hattı için alınan 18 vagonla ilgili İller Bankası ile kredi anlaşması imzalandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Meydan- arasında yer alan 2'nci etap raylı sistem hattına temin ettiği 18 vagonla ilgili İller Bankası ile 29 milyon 428 bin Avroluk kredi anlaşması imzaladı. İmza töreni, İller Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Feramuz Üstün ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in de katılımıyla Maxx Royal Hotel'de imzalandı.

12 ARAÇ TESLİM ALINDI
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, anlaşmanın içi tarihi bir imza olduğunu ifade etti. Yolcu taşımaya başlayan ikinci etap raylı sistem projesi kapsamında araç temininin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını hatırlatan Türel, "Biz ihale kapsamında 18 araç temin edecektik. Bugüne kadar 12 araç teslim aldık, 4'ünün geçici kabulü yapıldı. Geri kalanların da eli kulağında" ifadelerinde bulundu.

DARISI ÜÇÜNCÜ ETABA
İhale neticesinde 18 aracın 29 milyon 428 bin avro olarak neticelendiğini vurgulayan Türel, "Hazine Müsteşarlığı garantisinde İslam Kalkınma Bankası ile anlaşma yaptık. Bu kredi anlaşmasında idare olarak bizim muhatabımız İller Bankası" diye konuştu. Türel konuşmasını "Darısı üçüncü etaba" diyerek son verdi. biz önem veriyoruz Feramuz Üstün ise Antalya'ya yapılan hizmetin ülkeye yapıldığını söyledi. Üstün, "Antalya bizim vizyonumuz, tanıtımında en önemli şehirlerimizden biri. Özenle bakmamız gerekiyor. Antalya'ya yeni hizmetler yapmanızda katkı koymaktan memnuniyet duyuyoruz. Antalya'ya hayırlı olsun" dedi. Anlaşma Genel Sekreter Birol Ekici ve İller Bankası Başkanı Üstün arasında imzalandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya için tarihi imza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN