Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hoca’nın kapısı icra için çalındı

Kamuyu zarara uğrattığı gerekçesiyle zimmet çıkarılan Akaydın ödeme yapmayınca 3 arabası ve milletvekili maaşı için icra işlemi başlatıldı

Giriş Tarihi: 1.9.2016
Hoca’nın kapısı icra için çalındı
Sayıştay, Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Mustafa Akaydın'a kamuyu zarara uğrattığı gerekçesi ile 18 bin lira zimmet çıkardı. Karar Büyükşehir Belediyesi tarafından Akaydın'a tebliğ edildi. Mustafga Akaydın'ın ödemesi gereken kamu zararı faizleriyle birlikte 27 bin 174 lirayı buldu.

İCRA İŞLEMLERİ BAŞLADI
Tebligatta ödemenin ivedi bir şekilde yapılması istenirken, ödemenin yapılmaması halinde 2004 sayılı kanun hükümlerine göre tahsil edileceği belirtildi. Ödeme yapılmayınca 18 Temmuz itibariyle icra işlemleri başlatıldı. Akaydın'ın çıkarılan zimmete itiraz ettiği, ancak İcra Hukuk Dairesi'ne açılan karşı davada tedbir kaldırılması talebinin reddedildiği öğrenildi.

MAAŞ VE 3 ARABASI
Büyükşehir Belediyesi tarafından maaşına tedbir konulması için 'ye, sahibi olduğu 3 arabası için de Tescil Şube Müdürlüğü'ne yazı yazıldı. Faizleriyle birlikte 27 bin lirayı aşan kamu zararı, 2011 yılına, A-Kent ihalesine dayanıyor. Sayıştay 6'ncı dairesi, Akaydın hakkında yüklenici firmanın toplanan paraları usulsüz kullanımı nedeniyle alınması gereken faizi almadığı için kamuyu zarara uğrattığına karar vermişti.

MİLYON LİRALIK ZİMMETLER VAR
Akaydın'ın önündeki tek zimmet dosyası da bu değil. Akaydın yine A-Kent ihalesiyle ilgili, ihalenin yargı yoluyla iptal olmasının ardından yüklenici firmanın yüzde 2'lik belediye payını da alarak işlerine devam etmesine göz yummakla suçlanıyor. Sayıştay, belediye payının alınmaması nedeniyle oluşan 2 milyon 181 bin liralık kamu zararının Akaydın'a münferiden ödettirilmesine karar vermişti. Ancak karar temyizden dönmüştü. Yargı sürecinin devam ettiği, konunun ilgili dairesinde yeniden görüşüldüğü öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hoca’nın kapısı icra için çalındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN