Otopark çetesine geçit verilmedi

Giriş Tarihi: 3.9.2016
Otopark çetesine geçit verilmedi

Alanya Belediyespor’un İncekum’daki Milli ’a ait otoparka el koyması engellendi. Kamu malına usulsüz el koyanlar yine cezasına çarptırıldı

Alanya İncekum Plajı'ndaki Milli 'a ait otoparka yasa dışı şekilde çökmesi nedeniyle geçen yıl 15 bin lira ceza alan Alanya Belediyespor, aynı şeyi bu yıl da denedi. Kulüp otoparkı yeniden işletmeye açarak gelen geçenden almaya başladı. SABAH Akdeniz'in 30 Haziran tarihinde "Böyle yüzsüzlük tarihte görülmedi" başlıklı haberle durumu kamuoyuna duyurması sonrası yeniden inceleme başlatıldı. Antalya Defterdarlığı tarafından yapılan incelemede kulüp cezadan kaçmak için başka bir alanla ilgili sözleşmeyi yutturmaya çalıştı. Ancak Defterdarlığı bu uyanıklığı yutmadı ve yeniden ceza kesti.

15 BİN LİRA CEZA KESİLMİŞTİ
Alanya'da otoparkla ilgili süreç 2015 yılında başladı. Alanya Belediyespor, İncekum Plajı'nda Milli Emlak'a ait alanda otopark işletmeye başladı. Alana, Alanya Belediyespor Otoparkı tabelası asılırken, girişlerden de makbuz karşılığı 4 TL alınmaya başladı. Yapılan usulsüzlüğü SABAH Akdeniz gündeme taşıdı. Haberleri ihbar kabul eden Antalya Defterdarlığı, yaptığı incelemede otoparkın Alanya Belediyespor tarafından izinsiz ve ruhsatsız çalıştırıldığını belirledi. Alanya Belediyespor'a 15 Temmuz- 25 Eylül 2015 tarihleri arasında yaptığı izinsiz işgal nedeniyle 15 bin 238 lira ecrimisil cezası tahakkuk ettirdi.

HABERLER İHBAR KABUL EDİLDİ
Aynı senaryo, bu yıl da yaz sezonunun başlamasıyla tekrarlandı. Alanya Belediyespor, yüzsüzlüğünü iyice arttırarak otopark girişine bir de 'Alanya Belediyesi İncekum Ücretli Otaparkı' tabelası astı. Ancak SABAH Akdeniz'in olayın peşini bırakmaması otoparkın tahliyesini gündeme getirdi. 1 Temmuz 2016 tarihli "Böyle yüzsüzlük tarihte görülmedi" başlıklı haberi ihbar kabul eden Antalya Defterdarlığı yeniden inceleme başlattı. Usulsüzlük, Jandarma denetimlerinde de tespit edildi.

UYANIKLIĞI YUTMADILAR
Yeniden ceza almak istemeyen kulüp bu kez başka bir alanla ilgili yaptığı sözleşmelerini ibraz ederek cezadan kurtulmak istedi. Ancak Defterdarlık yetkilileri bu uyanıklığı yutmadı. İbraz edilen sözleşmenin başka bir taşınmazla ilgili olduğunun farkına varan yetkililer, ecrimisil cezasını yeniden işleme soktu. Kulübün ecrimisil cezasına itiraz ettiği öğrenildi. Defterdarlık ayrıca otoparkın tahliyesi için de Alanya Belediyesi'ne yazı gönderdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otopark çetesine geçit verilmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN