Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güzellikte yeniden yapılanma dönemi

Giriş Tarihi: 4.9.2016
Güzellikte yeniden yapılanma dönemi
Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Duygu Aksoy, redermalizasyonun cildin gençlikten sorumlu dermis denilen derin tabakasının yenilenmesi yani cildin yeniden yapılandırılması anlamına geldiğini anlatarak, "Yaşlanma karşıtı tedavilerde son zamanlarda en göze çarpan teknolojilerden bir tanesidir. Bu yöntem ile cilt yaşlanmasının 3 temel mekanizmasına karşı tek bir ürün ile savaşabiliyoruz" dedi.

GÜNLÜK YAŞAM
Op. Dr. Aksoy, redermalizasyon ürününün cilt altına uygulanan bir yöntem olduğunu açıkladı. İşlemden hemen sonra hastanın günlük yaşamına geri dönebildiğinin altını çizen Aksoy, "İşlemden hemen sonra hasta günlük yaşamına geri dönebiliyor. Ortalama 3 gün içerisinde uygulama bölgesi iyileşiyor. 14 gün sonra maksimum etkisini gösteriyor ve ikinci seansı uyguluyoruz. İşlem 2'şer hafta ara ile en az 3 seans uygulanıyor. Eğer gerek duyarsak, hastanın yaşına ve iyileşme hızına bakarak ek tedavilerde uygulayabiliyor" diye konuştu.

TÜM VÜCUTTA KULLANILABİLİYOR
Yaşlanma belirtileri ile birlikte ciltte sarkmalar, kırışıklıklar oluşmaya başladığını anlatan Aksoy, "Süksinik asit yaşın ilerlemesi ile birlikte yavaşlayan hücresel metabolizmamızı uyararak uygulandığı bölgedeki hücrelerin genç yaşlarımızda olduğu gibi sağlıklı ve hızlı bölünmesini buna bağlı olarak elastin, kollojen ve Hyaluronik asit üretiminin artmasını sağlar. Ve ciltteki zararlı toksinlerin oluşumunu önler. Böylelikle tedaviden sonra uygulama yapılan bölge pürüzsüz, gergin ve parlak bir görünüm kazanır. Bu etkiye amber diyoruz. Bu işlem sadece yüz bölgesinde değil bütün vücutta da uygulanabiliyor" dedi.

PRATİK VE GÜVENLİ
Yöntemim hem çok pratik ve etkili hem de gerçekten güvenilir bir yöntem olduğunu anlatan Aksoy, şöyle ekledi: "Bu ürünler güvenirliliğini Enstitü Hyalual'in yıllarca süren arge ve sürekli kendini yenileyen çalışmalarından almıştır. Redermalizasyon, ciltte oluşan lekelerin giderilmesinde,sivilce tedavisi sonrasında izlerin giderilmesinde, yaşlanma karşıtı tedavi olarak yüz, vücut bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalarda, deride oluşan çatlak izlerinin giderilmesinde uygulanabilen bir tedavi yöntemi."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güzellikte yeniden yapılanma dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN