Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alışverişe FETÖ darbesi

ATSO Başkanı Davut Çetin, 475 bin lira bütçe ayırdıkları Alışveriş Günleri’nden beklediklerini alamadıklarını, festivalin 15 Temmuz’da darbe yediğini söyledi

Giriş Tarihi: 7.9.2016
Alışverişe FETÖ darbesi
Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, SABAH Akdeniz'i ziyaret etti. Yazı İşleri Müdürü Talip Yümsel ve Haber Müdürü İbrahim Okumamış ile sohbet eden Çetin, önemli değerlendirmelerde bulundu. Çetin son meclis toplantısında cilerden tepki çeken 'turistlerden ayakbastı parası alınsın' talebini yineledi. Antalya'da tanıtımın tek çatı altında yapılması gerektiğinin altını çizen Çetin, "Havalimanı işletmecisi satılan her bilet üzerinden 15 TL gibi para alıyor. Bizim için de 3 lira alırlar. 10 milyon turist geldiği hesap edilirse 30 milyon liralık bir tanıtım bütçesi ortaya çıkar. Adına ayakbastı parası demek zorunda da değiliz. Turizmciler tepki gösteriyor ama önemli olan çözüm önerisi sunmak, o yok. Biz ise bir öneri getiriyoruz. 'nın tanıtımını bu şekilde etkin olarak yürütebiliriz" şeklinde konuştu.

FESTİVAL'E DARBE VURDU
Çetin, 475 bin lira bütçe ayırdıkları Alışveriş Günleri'nde istedikleri başarıyı elde edemediklerini de söyledi. 1 Haziran ve 16 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen festivalin her yerden darbe yediğinin altını çizen Çetin, "Turistlerin kampanyaya katılmalarına izin vermedi. İlçe belediyeleri etkinlik yapacaklardı, ilçedeki odalar tanıtım yapacaktı, araya 15 Temmuz girince yapılamadı. Destek de gelmeyince bütçenin tamamını biz karşılamak durumunda kaldık" dedi.

MEYDAN YAŞASIN
Davut Çetin, kent merkezinin turizm hareketinden pay alması için Cumhuriyet Meydanı'nda düzenli olarak etkinlikler yapılması önerisini getirdi. ATSO Sanat Müziği Korosu'nun haftada bir gün konser verebileceğini anlatan Çetin, "Oteller de bir gün animatör gruplarını getirebilir. Farklı etkinliklerle tüm hafta için bir takvim oluşturulabilir" dedi. ATSO'da seçim tarihiyle ilgili bilgi de veren Çetin, NACE kodları nedeniyle ATSO'nun son seçimlerinde gecikme yaşandığını hatırlattı ve seçimin Ekim-Kasım 2017'de yapılacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alışverişe FETÖ darbesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN