’ya ihracat i görüşmeler yeniden başladı

Giriş Tarihi: 7.9.2016
Rusya’ya ihracat için görüşmeler yeniden başladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Devlet Başkanı Vladimir Putin'in iki ülke arasındaki krize son verip, ilişkileri yeniden tesis etmesinin, Batı Akdeniz ihracatına olumlu etkileri kendini göstermeye başladı. Kırgızistan'da faaliyet gösteren ve 'nın başkenti Moskova'da da şubesi bulunan SK Development firmasının Genel Müdürü Nikitina Nadejda ve Dış Ticaret Müdürü Larisa Alieva, Batı Akdeniz bölgesinden yaş sebze meyve almak i Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği'ni (BAİB) ziyaret etti.

YIL SONUNA KADAR KALKAR
BAİB Yönetim Kurulu Üyesi Ali Demir'in kabul ettiği heyet, yaş sebze meyve ihracatçılarının da katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Kırgız şirket yetkilileri, yıl sonuna doğru Rusya'nın yaş sebze meyve ihracatına yönelik yasağı kaldırmasını ve sınırın yeniden açılmasını beklediklerini açıkladı. Firma temsilcileri, karşılıklı ticaretin önünde bir engel kalmamasının ardından ayda 50 TIR ürün alacaklarını söyledi. Firma temsilcileri çoğunluğu Rusya'ya olmak üzere kayısı, portakal, patlıcan, armut, nar, laym, limon, mandalina, nektarin, hıyar, biber, şeftali, kara erik, domates ve sarımsak almak istediklerini bildirdi.

ÇİN MALI YERİNİ TUTMUYOR
Halen ihtiyaç duydukları sebze ve meyveleri Çin'den aldıklarını açıklayan firma temsilcileri, ürünlerin kalitesinin Türk sebze ve meyvelerinin yerini tutmadığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya’ya ihracat için görüşmeler yeniden başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN