Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ’nün Valisi olduğunun resmi

Giriş Tarihi: 8.9.2016
FETÖ’nün Valisi olduğunun resmi

Tutuklanınca FETÖ ile ilgisi olmadığını savunan eski Valisi Oğuz’un terörist başı ile Pensilvanya karargahında çekilmiş fotoğrafı ortaya çıktı

'da geçen Mart ayında başlatılan FETÖ soruşturması kapsamında Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 130 sanıklı davada yargılanırken mahkemece tutuklanan emekli eski Isparta Valisi Memduh Oğuz'un 'FETÖ Valisi' olduğu fotoğrafla belgelendi. Oğuz'un, 'ye giderek terörist başına bağlılığını bildirdiğini belgelemek için Pensilvanya'daki karargahında takke giyip fotoğraf çektirdiği ortaya çıktı. Fotoğraftaki mekan ise ilk kez görüntülere yansıdı. Fotoğrafta Oğuz'un, görev yaparken yakasına taktığı ay-yıldızlı rozeti çıkardığı da çekti.

BY LOCK KULLANIYORDU
Isparta'da FETÖ'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 130 kişinin yargılandığı Isparta 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada mahkemece, "FETÖ üyelerinin kendi aralarında kullandığı 'ByLock' isimli uygulamayı kullandığı ve FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle" tutuklanan emekli eski Isparta Valisi Memduh Oğuz'un FETÖ lideri ile çekilmiş fotoğrafı da ortaya çıktı. "FETÖ üyesi olmak, FETÖ'ye finans sağlamak ve şantaj" suçlamalarıyla tutuklanan Oğuz'un ısrarla FETÖ lideri ile görüşmediğini ve örgütle bir bağlantısının olmadığını söylemesi üzerine ortaya çıkan fotoğraf kendisini yalanladı.

İLGİNÇ SÖZLERİ VARDI
Halen Isparta Cezaevi'nde tutuklu olan Oğuz, görevde olduğu süre içinde, "Mekke, Medine, Kudüs müşerref, Isparta muvazzaf dedik. İlk üç şehir şerefli, Isparta vazifeli şehirdir. İlimle vazifelidir" sözleri ile dikkat çekmişti. 2010- 2013 yılları arasında Isparta Valisi olarak görev yapan Oğuz, Ağustos 2013'te emekli olmuş Isparta'dan ev alarak kente yerleşmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’nün Valisi olduğunun resmi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN