Türk-Japon dostluğu perçinleniyor

EXPO 2016 Antalya’nın resmi katılımcısı ’nın, üç gün sürecek olan milli gün kutlamaları, bayrak töreni ve kültürlerini yansıttıkları renkli etkinliklerle başladı

Giriş Tarihi: 9.9.2016
Türk-Japon dostluğu perçinleniyor
Milli Günü etkinlikleri üç gün boyunca Expo 2016 Antalya'da kutlanacak. Kutlama etkinlikleri Büyükelçiliği Genel Komiseri Koichiro Nakamura, Tarım, Ormancılık ve Balıkçılık Bakanlığı Üretim Teşvik Müsteşar Yardımcısı Yoshinori Suzuki'nin katılımıyla başladı.

İÇ BAHÇEYİ GEZDİLER
Japon heyet EXPO'da, Japonya İç Bahçesi'ni ziyaret etti. Buradaki yetkililerden iç bahçe hakkında bilgiler alan Nakamura, Çiçek Aranjmanı Dünya Şampiyonu Fumihiko Muramatsu'nun, Japonların geleneksel çiçek süsleme sanatı 'ikebana' gösterisini izledi. Japonya Büyükelçiliği Genel Komiseri Koichiro Nakamura kutlama etkinliklerinde yaptığı konuşmaya Türkçe başlayıp, "15 Temmuz darbe girişiminde hayatını kaybedenlerin ailelerine sabır diliyorum. Türkiye'de demokratik düzenin korunmuş olmasını memnuniyetle karşılıyor, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm Türk halkının gösterdiği güçlü kararlılık ve birlikteliğe derin saygı duyduğumu bu vesileyle ifade etmek istiyorum" dedi. Komiser Nakamura, Japon Milli Günü etkinliklerinde herkes için Japon kültürünü yakından tanıma adına harika bir fırsat olacağını düşündüğünü aktardı.

ERTUĞRUL 1980'İN ÖZETİ İZLENDİ
Konuşmaların ardından Japonya turizm videosu ve 'Ertuğrul 1980' filminin özet sunumu gerçekleşti. Çiçek düzenleme performansının ayakta alkışlandığı küçük amfi tiyatroda ayrıca Kabuki ve Taiko dans ve davul topluluğu sahne aldı. 17. yüzyılın başlarında doğan bu oyunun ilk temellerini aralarında güldürücü skeçler eklenen dans ve pandomim temsilleri oluşturuyordu. Japon kültürünün yansıtıldığı dans ve davul performansı, EXPO 2016 Antalya ziyaretçilerinden tam not aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk-Japon dostluğu perçinleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN