Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yoklama zamanı

Giriş Tarihi: 9.9.2016
Yoklama zamanı

Bugüne kadar meclis toplantılarına katılmayıp mazeretli sayılan meclis üyelerine artık müsamaha gösterilmeyecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısında meclis üyelerinin devamsızlık konusu gündeme geldi. Daha önce meclis toplantılarına katılmayan meclis üyelerinin parti gruplarının talepleri üzerine mazeretli sayıldığı Büyükşehir Belediyesi'nde artık meclise katılmayacak meclis üyelerinden kişisel mazeretlerini yazılı olarak bildirmesi istenecek. Aksi durumlar meclis üyeleri mazeretli sayılmayacak. Yönetmeliğe göre meclis toplantısına üst üste 3 kez veya yıl içerisinde yapılan toplantıların yarısına mazeretsiz katılmayan meclis üyesinin üyeliği düşüyor.

İZİNLERE AYAR
Konuyla ilgili konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, gösterilen müsamahanın kötüye kullanıldığını savundu. Son 2.5 yıl içinde sadece 2 kez meclise katılan meclis üyelerinin olduğunu ifade eden Başkan Türel, bundan sonra buna müsamaha göstermeyeceklerini söyledi.

GALERİCİLER SİTESİ
Öte yandan Aksu İlçesi'nin Macun Mahallesi'ne yapılacak Oto Galericiler Sitesi ile ilgili bin ölçekli imar planı 'nin ret oyuna karşın oy çokluğu ile kabul edildi. Projenin yapılacağı alanın çukurda kalması nedeniyle 1.20 emsalle galericiler sitesinin yapılabilecek olması mecliste farklı görüşlerin ortaya çıkmasına neden olsa da madde oy çokluğu ile geçerek planlama süreci tamamlanmış oldu. Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, "İlçemizin önünü açacak olan konularda Aksulu meclis üyelerimizin bizimle ortak hareket etmesini beklerdik. Onların bu konuya destek vermemeleri bizleri üzdü" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yoklama zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN