Kerry biraz beklesin

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu lılar için John Kerry’i bekletti. ‘FETÖ ve PKK kan kardeşidir’ diyen Çavuşoğlu, terörle mücadelenin süreceğini söyledi

Giriş Tarihi: 14.9.2016
Kerry biraz beklesin
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bayram tatilini geçirdiği Antalya'da Manavgat ve Serik ilçelerindeki bayramlaşma törenlerinin ardından AK Parti İl Teşkilatı'nın düzenlediği bayramlaşma törenine katıldı. AK Parti Antalya milletvekillerinin tam takım hazır olduğu törene, eski Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül de katıldı.

SORUMLU ESAD REJİMİ
'de ateşkesten mutluluk duyduklarını ifade eden Çavuloğlu, "Dün gece bile rejim, ateşkesi Halep'te ve değişik şehirlerde bozmaya başladı. Bugün geldiğimiz noktanın en büyük sorumlusu 600 bin insanını hiç acımadan öldüren, kimyasal silahlarla çocukları kadınları yakan zalim Esad rejimidir. Ateşkesi de ilk o bozdu. Buna da şaşırmadık. Bu ateşkesin kalıcı olmasını, barışa vesile olmasını, siyasi çözüme vesile olmasını istiyoruz" diye konuştu.

KERY TELEFON BEKLEDİ
Bakan Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile 'deki son gelişmelerle ilgili yapacağı görüşmeyi de bayramlaşma nedeniyle ertelediğini söyledi. Çavuşoğlu, "Şu dakikalarda ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile görüşecektik. Konuşmamız biter bitmez kendisiyle de görüşüp son durumu değerlendireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Suriye'deki gelişmeleri çok yakından takip ediyoruz" şeklinde konuştu.

FETÖ VE PKK KAN KARDEŞİ
Bakan Çavuşoğlu, PKK ve FETÖ başta olmak üzere terör örgütleriyle mücadelenin devam edeceğinin altını çizdi. Çavuşoğlu, 15 Temmuz'dan sonra 30 gece hiç uyumadan demokrasi nöbeti tutan muhafazakar Kürt vatandaşlarını görünce PKK'nın saldırganlaştığını anlattı. Çavuşoğlu, "Defalarca söyledik, PKK'nın gerçek hedefi kendisi gibi olmayan, Marksist, Leninist olmayan muhafazakar Kürt kardeşlerimizdir" dedi. FETÖ ve PKK'yı kan kardeşi ve ruh ikizi olarak nitelendiren Çavuşoğlu, "İkisi de kandan besleniyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kerry biraz beklesin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN