Emekli kenti efsanesi çöktü

Giriş Tarihi: 15.9.2016
Emekli kenti efsanesi çöktü
İklimsel özellikleri nedeniyle 'emekli kenti' yakıştırması yapılan Antalya, makus talihini yendi. Çalışma hayatına yönelik rakamları değerlendiren SGK İl Müdürü Nejat , 'nın 'nin en dinamik çalışan ve üreten şehri olduğunu söyledi.

815 BİN KİŞİ ÇALIŞIYOR
Antalya'nın aktif SGK'lı sayısı oranının Türkiye ortalamasının üzerinde olduğuna dikkat çeken Deniz, "815 bini aşkın aktif çalışana, 283 bini aşkın emekliye ve 74 bini aşkın işyerine hizmet veriyoruz. Rakamlar Antalya'nın ülkemiz ekonomisine katkısını bir kez daha gözler önüne seriyor" dedi. Deniz, üreten Antalya'ya emeklilerin koşarak gelmesinin dinamik bir şehir olmasından kaynaklandığını ancak 'Emekli kenti Antalya' söyleminin sadece lafta olduğuna dikkat çekti.

3 KİŞİDEN BİRİ AKTİF
Antalya'nın turizm, tarım, organize sanayi, serbest bölge ve hastaneler şehri olması sebebiyle iş potansiyelinin oldukça yüksek olduğunun altını çizen SGK İl Müdürü Deniz, kentte yaklaşık her 3 kişiden birinin aktif olarak çalıştığını ifade etti. Deniz, Antalya'nın turizm ve tarım olmak üzere birçok sektörde ülkenin en dinamik ekonomilerinden birine sahip olduğunu vurguladı. Türkiye ve AB'nin ortak finanse eettiği ve 2015 Mart ayında başlayan 'Evde Çocuk Bakım Projesi'nde de Antalya'nın pilot il olduğunu hatırlatan Deniz, Antalya'nın pilot il seçilmesinde kentte kadın istihdamı oranının yüksek olmasının belirleyici olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekli kenti efsanesi çöktü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN