Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gönüllü çobanlar

Gölü’nün kurumasını önlemek amacıyla, az su tüketen keçi yetiştiriciliği projesine 3 üniversiteli genç de katkı koyup gönüllü çobanlık yapıyor

Giriş Tarihi: 15.9.2016
Gönüllü çobanlar
'daki Lisinia Doğa Proje Alanı'ndaki projelerde görev almak için gelen 1'i Alman 3 kız öğrenci, gönüllü çobanlık yapıyor. 'da tıp eğitimi alan Rika Remmert ile Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi Ezgi Temur ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi Genetik Bölümü öğrencisi İrem Ömeroğlu, Lisinia Doğa Projesi'nde gönüllü görev aldı. Çoğu gönüllüler tarafından yürütülen projelerde 3 kıza düşen görev ise çobanlık oldu. Her sabah Lisinia'daki keçileri alıp Burdur Gölü kıyısına otlatmaya götüren kızlar, akşam saatlerine kadar hayvanların başında durup, daha sonra geri götürüyor.

SU TÜKETİMİ DÜŞÜYOR
Rika Remmert, "Buraya çoban olmak için geldim. Burası cennet gibi. havada çalışmanın tadını çıkarıyorum. Burada çok mutluyum" dedi. Ezgi Temur ise, "Burdur Gölü'nü kurtarmak için Lisinia'da çeşitli projeler hayata geçiriliyor. Burada büyükbaş hayvancılığı değil küçükbaş hayvancılığı destekliyoruz. Çünkü keçiler çok daha az su tüketiyor. Biz de katkı koymaya çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönüllü çobanlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN