Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fikri hür nesil

’da 2016-2017’nin ilk zilini çalan Vali Karaloğlu ’ün dediği gibi ‘Fikri hür vicdanı hür’ nesiller yetişmeyince 15 Temmuz gecesinin yaşandığını söyledi

Giriş Tarihi: 20.9.2016
Fikri hür nesil
Batı Akdeniz'de ilk ders zili çaldı. Tüm okullarda verilen ilk ders darbe girişimi konusunda oldu. Antalya'da 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının ilk zilini Vali Münir Karaloğlu ve Milletvekili Mustafa Köse birlikte çaldı. 436 bin öğrenci, 29 bin öğretmenin 1535 okulda yeni eğitim ve öğretim yılına merhaba dediği Antalya'da, bütün okullarda ilk ders olarak ' Girişimi'nin belgeseli izletildi.

ASLA UNUTMAYACAĞIZ
Okulun duvarına 'Hakimiyet Milletindir' yazılı pankart ile üzerinde 15 Temmuz darbe girişimi gecesi şehit düşenlerin fotoğraflarının yer aldığı '15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimiz. Asla Unutmayacağız' yazılı iki pankart asıldı. Törende 15 Temmuz gecesi şehit düşenler için Fatiha okundu. Törende Vali Karaloğlu okulu yaptıran hayırsever Gülgün- Nihat Ömür çiftine onur belgesi takdim etti. Törenin ardından yeni okulun kurdelesi kesildi. Ardından Vali Karaloğlu ve Milletvekili Köse ilk ders zilini birlikte çaldı.

BELGESEL İZLENDİ
İlk ders ziliyle birlikte öğrenciler sınıflarına koştu. Sıralarında kitapları hazır olan öğrencilere 15 Temmuz darbe girişimini anlatan birer de broşür verildi. Protokol üyeleriyle birlikte öğrencilere ilk ders olarak 15 Temmuz darbe girişimi gecesi yaşanan olayların görüntülerinden oluşturulmuş ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seslendirdiği şiirin de yer aldığı '15 Temmuz Darbe Girişimi' belgeseli izlettirildi.

FİKRİ VE VİCDANI HÜR
Yeni eğitim ve öğretim dönemini kutlayan Vali Karaloğlu, 'ün ifade ettiği gibi fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmeyi hedeflediklerini dile getirerek, "Fikri ve vicdanı hür insanlar yetiştiremediğimizde 15 Temmuz gecesi yaşadığımız gibi bu toplumun en zeki çocuklarını alıp onları eğitenlerin, o zeki çocuklarla milletin başına bomba yağdırdığını gördük" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fikri hür nesil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN