Başkan Genç’i zora sokan poz

’li Başkan Genç’in vurulmuş kekliklerle pozunu paylaştığı gün, AK Partili Samani’nin doğaya keklik bırakması siyasi gol oldu

Giriş Tarihi: 22.9.2016
Başkan Genç’i zora sokan poz
Antalya siyasetinde, Döşemealtı Kovanlık'ta adeta keklik savaşları yaşandı. Döşemealtı Belediyesi'nin 'li Başkanı Turgay Genç Kovanlık'ta keklik avı yapan avcılarla çektirdiği fotoğrafları "Bugünkü sabah sporumuz" başlığıyla sosyal medyada paylaşınca hayvanseverlerden büyük tepki çekti. Genç'in avcılar ve vurdukları kekliklerle çekilmiş fotoğraflarının paylaşıldığı gün AK Parti Milletvekili Hüseyin Samani'nin yine Kovanlık mevkisinde doğaya 2 bin keklik salması Başkan Genç'i daha da zora soktu.

KEKLİK SAVAŞLARI YAŞANDI
Hüseyin Samani, Doğa Koruma ve Milli Parklar Antalya Şube Müdürlüğü'yle birlikte Döşemealtı Kovanlık'ta 2 bin kekliği doğal yaşam alanına bıraktığı anları sosyal medya hesabından da paylaştı. Eşzamanlı gerçekleşen keklik savaşının galibi Samani oldu. Samani'nin fotoğraflarını görenler, "Başkan Genç, Samani'nin karşısında siyaseten 1-0 yenik duruma düştü" yorumlarını yaptı. Samani'nin keklikleri doğaya salarken çekilmiş fotoğrafların altındaki yorumlar da dikkat çekti. Fotoğraflara yapılan "Onları da vurmasınlar", "2 günde hepsini avlarlar", "Onları avlamazlar inşallah" yorumlarına cevap veren Hüseyin Samani, kekliklerin salındığı bölgenin milli park alanı olduğunu ve avlanmanın yasak olduğunu belirterek, "İnşallah buralarda yuvalanırlar da avlayamazlar" diye ekledi.

SADECE HATIRA FOTOĞRAFI
Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ise tepkiler üzerine, kendisinin avlanmadığını, yasal avcılarla hatıra fotoğrafı çektirdiğini söyledi. Fotoğrafın hem spor hem de inceleme amaçlı düzenli olarak yaptığı sabah yürüyüşü sırasında çekildiğini anlatan Genç, "Kovanlık mevkisinde avcılarla karşılaştık. Hepsinin avcılık belgesi var. Tüfekleri ruhsatlı. İzin verilen avlakta avlanmışlar. Onların daveti üzerine birlikte hatıra fotoğrafı çektirdik. Avcılardan biri tüfek ve yeleğini verdi. Hatıra amacıyla çekilmiş fotoğraflar" dedi. Vatani görevini tamamladıktan sonra biri şenlikte atış yarışmasında, biri de bu hatıra fotoğrafında olmak üzere sadece iki kez eline aldığını belirten Genç, prensip olarak silaha uzak bir insan olduğunu da sözlerine ekledi ama golü yemekten kurtulamadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Genç’i zora sokan poz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN