Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avcı: Yıkılmadık ayaktayız

Giriş Tarihi: 23.9.2016
Avcı: Yıkılmadık ayaktayız

Kültür ve Bakanı Avcı, Antalya’da turizmcilerle buluştu. Avcı, ’nin son bir yılda büyük badireler atlatmasına rağmen dimdik ayakta olduğunu bildirip 2017 için umutlu konuştu

Kültür ve Bakanı Nabi Avcı, Antalya'nın Manavgat ilçesinde 'Antalya Turizm Sektörü Değerlendirme Toplantısı 2016'ya katıldı. Basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından gazetecilere açıklamada bulunan Avcı, sanatsal etkinliklerle 'nin teröre boyun eğmediği mesajının verildiğini kaydetti. Bakan Avcı, Turizm sektörünün bu yıl ciddi sıkıntılar yaşadığına dikkati çekerek, toplantıda somut veriler üzerinden sıkıntıların yapısal ve konjonktürel nedenlerini tartıştıklarına değindi.

HEYECAN KAYBOLMADI
2017 yılının turizm sektörünün eskisinden de iyi duruma geleceği yılların başlangıcı olacağına inandığını dile getiren Avcı, "Bundan sonra ne yapabiliriz' diye kollarını sıvamış vaziyette. Önümüzdeki yıllar daha iyi olacak" dedi. Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy ise "Bir deli kuyuya taş attı 79 milyon bunu çıkardı" ifadelerini kullanarak, "Rusya ile sıkıntılarımız çözüldü. Sakalımız kesildi ama kolumuz kesilmedi. Sakalımız yeniden çıkacaktır" dedi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Sururi Çorabatır ise "2017'de 'Rekor kıracağız' demek olmaz ama umudumuz var. Moralimizi bozmamaya çalışıyoruz" ifadesini kullandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise, kentte hayatın olağan akışının herhangi bir güvenlik tehdidi nedeniyle değişmediğini, kültürel, sosyal ve sanatsal etkinliklerin artarak devam ettiğine değindi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avcı: Yıkılmadık ayaktayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN