Miami ile kardeş oluyoruz

ile Miami kardeş şehir oluyor. Açıklamayı Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Türel de imza için Miami’ye davet edildi

Giriş Tarihi: 27.9.2016
Miami ile kardeş oluyoruz
Dışişleri Bakanı , bir süredir gündemde olan Antalya-Miami kardeş şehir projesi için sevindirici haberi verdi. Türkiye Başkonsolosluğu'nun açılışı için Miami'de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu iki şehir arasında gerçekleşecek kardeş şehir projesi gayretlerinin sonuç verdiğini, kısa süre içinde imzaların atılacağını açıkladı. Yaşanan süreçle ilgili konuşan Çavuşoğlu, "Bir süredir güzel 'mızla Miami şehri arasında kardeş şehir ilişkisinin kurulması için gayretlerimiz sürüyordu. İki şehrin de önemli ortak noktaları var. Antalya ülkemizin, Miami ise ABD'nin turizm merkezleri arasında. İkisi de deniz kenarında çok güzel sahillere sahip ve ikisi de ticari açıdan çok dinamik. Antalya'mız da misafirperver, Miami'nin de insanı çok sıcak ve kozmopolit, her milletten insan yaşıyor" dedi.

OYLAMADA KABUL EDİLDİ
İki şehrin kardeşliğinin çok yakışacağını düşündüklerini kaydeden Çavuşoğlu, "Başkonsolosumuz Kıvanç Altan'a girişimler için gerekli talimatları vermiştik. Miami Şehri Belediyesine vatandaşlarımızla birlikte ziyaretler gerçekleştirdiler. Belediye Başkanı ve Belediyenin Uluslararası İlişkiler Konseyine Antalya hakkında kapsamlı bir sunum yapıldı. Neticede yapılan oylamada iki şehir arasında kardeş şehir ilişkisi kurulması kabul edildi" dedi.

DAVET TÜREL'E ULAŞTI
Resmiyete dökülen proje için iki şehrin belediye başkanının bir araya geleceğini sözlerine ekleyen Çavuşoğlu "Miami Belediye Başkanı Tomas Regalado, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'e gönderdiği bir mektupla bu müjdeli haberi verdi ve başkanımızı kardeş şehir anlaşmasının imzalanması için Miami'ye davet etti" açıklamasını yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Miami ile kardeş oluyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN