Resmen batmışız

Antalyaspor’un 2018 sonuna kadar borcunun 189 milyon lira olduğu, gelirlerinin temlik altında bulunduğu ve iki dönem transfer yasağı getirildiği, Başkan tarafından açıklandı

Giriş Tarihi: 30.9.2016
Resmen batmışız
Antalyaspor Başkanı Ali , Hasan Subaşı Tesislerinde basın toplantısı düzenleyerek önemli bilgiler verdi, önceki dönemin kendilerine bıraktığı mali tablo ile ilgili detayları paylaşan , çarpıcı bilgiler aktardı. Gültekin Gencer başkanlığındaki yönetimin kulübü iyi yönetmediğini ve bazı kararların kasıtlı alındığını kaydeden Öztürk, kulübün borcunun 189 milyon lira olduğunu ifade etti.

2018'E KADAR TEMLİKLİ
Önceki başkan Gültekin Gencer'e yaptığı bazı iyi işler nedeniyle teşekkür etmeyi de ihmal etmeyen , 48 milyon lira kredi kullanıldığını ve kısa vadeli borçların faizle para alınarak ödendiğini açıkladı. 3 aylık süre içinde kulübü sportif faaliyetleri yürütebilecek bir duruma getirmeye çalıştıklarını aktaran Öztürk, 2016-2017 ve 2017-2018 sezonunun sonuna kadar kulübün federasyon gelirlerinin temlik altında olduğunu ve bu süre içinde bir gelir elde edemeyeceklerini ifade etti.

PERSONELE YÜKSEK ZAM
SABAH Akdeniz'in daha önce duyurduğu haberi de doğrulayan Başkan Öztürk, "Kulüp personeline gitmeden yüzde 35 oranında zam yapılmış. Birçok personele uzun süreli sözleşmeler yapılmış, tazminat bedelleri artırılmış" diyerek yeni yönetimin elinin kolunun bağlandığını ifade etti.

FİRMA SÖZLEŞMELERİ
Antalyaspor'un İzmirli bir firma ile Passolig bilet sistemi için anlaşma yapıldığını ve bunun için bu firmaya 5 milyon lira ödendiğini de aktaran Başkan Ali Şafak Öztürk, bu firmanın kurduğu sistemin çalışmadığını, hırsızlık sonucu da firmanın sistemine yüklenen tüm bilgilerin çalındığını anlattı. Öztürk, bir reklam firması ile yapılan sözleşmenin 'Cayma bedeli'nin de 500 bin liradan 1.5 milyon liraya çıkarıldığını, böylece kulübün muhtemel anlaşma bozması halinde büyük zarara uğratıldığını söyledi.

ÖNCEKİ YÖNETİCİLER
Bir önceki dönemin yönetiminde de yer alan veya daha önce Antalyaspor Kulübü Derneği yöneticisi iken bugün kendi yönetiminde bulunan isimlerin tüm bu yapılanlara neden sessiz kaldığı ile ilgili soruya da yanıt veren Başkan Öztürk, "Gültekin Gencer bir çok harcamaya tek başına imza atmış. Yapılan tüm bu yanlış hareketlerden mevcut yönetimdeki bu arkadaşlarımızın haberi olmamış, denetlenmemiş" yanıtını verdi.

YİNE DE YOLA DEVAM EDECEĞİZ
Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, tüm bu olumsuz mali tabloya rağmen kendisinin ve yönetimdeki arkadaşlarının Antalyaspor'u daha iyi yerlere taşıyabilmek için çalışmaya devam edeceklerini kaydetti. Öztürk, 3 aydır gece gündüz çalışıp kulübü belirli bir düzene sokmaya gayret ettiklerini, Antalyalıların bu anlamda kendilerine destek olmasını beklediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Resmen batmışız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN