Turizmcilere Arap pazarı uyarısı

Vali Münir Karaloğlu, Arap turistlerin çok harcadığına dikkat çekerek, ’nın buna yönelmesini istedi

Giriş Tarihi: 1.10.2016
Turizmcilere Arap pazarı uyarısı

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Arap turistlerin dünyanın her yerinde harcadığına dikkati çekerek, "'nın bu dönemde krizi daha hafif atlatabilmesi için mutlaka pazar çeşitlemesine, sektörün yüzünü ve yönünü Arap destinasyonuna çevirmesi lazım" dedi. Karaloğlu, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) işbirliğiyle Kuveyt, Katar, Bahreyn ve Dubai'den gelen bir grup gazeteciyi kabul etti. Yabancı gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karaloğlu, Antalya'nın turizmi ve tarımı başta olmak üzere ekonomisi ve tarihi zenginlikleri hakkında bilgi verdi.

BAŞKA YERE GİDİYORLAR
Antalya'nın Körfez ülkelerine çok yakın bir destinasyon olduğuna vurgu yapan Karaloğlu, buna rağmen her yıl yaklaşık 13 milyon yabancıyı ağırlayan Antalya'ya Körfez ülkelerinden neredeyse yok denecek kadar az misafir geldiğini söyledi. Bu durumun yalnızca Körfez ülkeleri için değil bütün Arap yarımadası için geçerli olduğuna değinen Karaloğlu, "Arap turistler en çok ülkemizde İstanbul, Bursa, Trabzon gibi yeşil ve su kaynakları bol şehirlere gelmekte" dedi. Antalya'nın deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığını, şehrin hemen gerisinde, Beydağları'nda doğal güzellikler, su ve yeşili bulmanın mümkün olduğuna değinen Karaloğlu, "Antalya'da sahilde yüzerken yarım saat içerisinde kayak merkezine ulaşmak mümkün. Bu ülkelerden Antalya'ya yeterince turist gelmemesinin tek nedeni de bizim bu pazarlara iyi çalışmamış olmamızdır. Ülkelerinize döndüğünüzde yapacağınız yayınlar ve çalışmalar sayesinde ülkeleriniz ile Antalya arasında turizm hareketlerini güçlendirmiş olur" dedi.

DOĞRUDAN UÇUŞ
Körfez ülkeleriyle Antalya'ya doğrudan tarifeli uçuşların başlaması ve THY'nin bu konuda hızlı hareket etmesi gerektiğini belirten Karaloğlu Körfez ülkeleriyle tarifeli uçuş ayarlayabilmesi halinde işlerinin daha da kolay olacağını vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizmcilere Arap pazarı uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN