Gölü’ne yağmur bombası

Gölü’nün kurumasına çare bulmak amacıyla bir araya gelindi. Daha önce örnekleri bulunan yağmur bombası, alternatiflerden biri olarak gösterildi

Giriş Tarihi: 2.10.2016
Burdur Gölü’ne yağmur bombası
Gölü Eylem Planı kapsamında farkındalık projesinin birinci ayağı olan köylerde suyun tasarruflu kullanılmasının gündeme getirilmesi, tartışılması maksadıyla Karakent Köyü'nde, Göle Hayat Verelim Derneği tarafından Lisinia Doğa ve Yaban Hayatı Koruma Rehabilitasyon 'nde bir toplantı düzenlendi.

BAŞKA ÖRNEKLERİ VAR
Düzenlenen toplantıda, katılımcılar görüşlerini ortaya koydu. Sanatçı Sümer Ezgü, "Ağlamak yetmiyor. Bu ülkeyi yöneten insanlarla bunları konuşmak ve çözüm bulmak, sonuç almak lazım" ifadelerini kullandı. Lisinia Doğa ve Yaban Hayatı Koruma Merkezi kurucusu Sarıca ise 1980'li yıllarda İstanbul'da atıldığı söylenen yağmur bombasının Burdur'da da atılması önerisinin gündeme getirilmesi üzerine, "Bununla ilgili çalışma içerisindeyiz. Cezayir'de bu yöntemle çok önemli bir vaha sulandırılmış durumda. Önümüzdeki 7 - 8 ay içinde bu konuda kamuoyunu bilgilendireceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burdur Gölü’ne yağmur bombası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN