Halay ve çiğköfte

Yöreler ve Renkler Festivali’nde sıra, Güneydoğu Anadolu bölgesindeydi. Gece, bölgenin kültür renkleriyle harmanlandı

Giriş Tarihi: 2.10.2016
Halay ve çiğköfte
Antalya Muratpaşa Belediyesi'nin Anadolu Hemşeri Dernekleri Federasyonu'yla birlikte düzenlediği Yöreler Renkler Festivali'nin 7'nci gününde Güneydoğu Anadolu kültürü tanıtıldı. Gecede çiğköfte yoğruldu, sıra gecesi düzenlendi, yörenin en güzel barakları seslendirildi. Güneydoğu Anadolu gecesinde Belediye Başkanı Ümit Uysal da eşi Ümran Uysal'la halayda saf tuttu.

BARIŞ VE DOSTLUK
Başkan Uysal, Anadolu'nun farklı renklerinin ve artık birer Antalyalı olmuş Ukraynalıların ve Rusların kültürlerinin Muratpaşa Belediyesi Kent Meydanı'nda tanıtıldığını söyledi. Uysal, aynı zamanda , kardeşlik ve dostluk festivali olan Yöreler ve Renkler'in 'bir karıncanın dahi incinmediği ve dünya' düşüncesinin ürünü olduğunu kaydetti.

HAVVA VE ADEM'İN ÇOCUKLARI
Gecede Güneydoğu Anadolulular Derneği adına konuşan Hıdır Dağtekin, Türkiye'nin içinde bulunduğu coğrafyada sıkıntıların had safhada yaşandığını belirterek, "Birlik veberaberliğe ihtiyacımızın olduğunu her ortamda söylüyoruz. Hepimiz kardeşiz. Hepimiz Havva ve Adem'in çocuklarıyız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halay ve çiğköfte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN