Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rantçıya geçit yok

Servisçi esnafıyla buluşmasında makamını ranta çevirenlerle yola devam etmeyeceklerini söyleyen Türel, “Bana destek vermiş olsa da kişilerin pisliklerine göz yumamam” dedi

Giriş Tarihi: 5.10.2016
Rantçıya geçit yok
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Servisçiler Odası'nın düzenlediği toplantıda servisçi esnafı ile biraraya geldi. Esnafın sorun ve taleplerini, yine esnafın görüşleri doğrultusunda çözdüklerini kaydeden Türel, ilçelerdeki servis taşımacılığını disiplin altına almak için 14 ilçede tahdit düzenlemesi yaptıklarını anlattı. Türel, "Servisçiler Odası'nın yeni plaka talebi olmadıkça tahditli plakalara bir tane bile ekleme yapmayacağız" diye konuştu.

BAŞKAN TÜREL SERT ÇIKTI
Kendisinin de oda başkanlığından geldiğini hatırlatan Başkan Türel, "Makamlarımızı imtiyaz olarak kullanmak gibi bir niyetimiz ve gayretimiz olmadığı gibi, muhataplarımız oda başkanlarımızın da aynı şekilde davranmasını beklemek en büyük hakkımızdır. Ancak bazı oda başkanları makamını adeta ranta çevirmiş. Şimdi diyorlarmış ki, 'Biz geçmişte Menderes Başkan'a destek vermiştik.' Ne yapalım yani, sen geçmişte destek verdin diye ben senin her türlü pisliğine göz mü yumacağım. Kusura bakmayın böyle Menderes Türel'i bulamazsınız. Biz yanlış yapanı, yaptığı yerde yanımızdan indirmesini biliriz.Görevinden demiyorum, elbette o kendi üyelerin takdiridir. Bizimle aynı araçta beraberce yolculuk yapmalarına artık müsaade etmeyiz" diye konuştu.

KONFORLU ULAŞIM İÇİN
Antalya toplu ulaşımında ciddi düzenlemeler yaptıklarını anlatan Türel, "7 metrelik her minibüsü ikisini birleştirmek suretiyle 12 metrelik bir otobüse dönüştürüyoruz. 7 metrelik toplu taşıma araçlarının trafikte seyretmesi ile ilgili bir hukuki engel var. Ya 12 metrelik otobüs olacaklar ya da 14 kişilik eski küçük minibüslere dönecekler. Esnaf hangisini isterse ona razıyız. Ancak Antalya artık şehir içerisinde küçük minibüslerle toplu taşım yapacak bir şehir değil" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rantçıya geçit yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN