Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlk ders ustalardan

Siyaset Akademisi’nde ilk dersi Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Serik’te, Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz Alanya’da verdi

Giriş Tarihi: 6.10.2016
İlk ders ustalardan
AK Parti Siyaset Akademisi'nde yeni dönemin startı Antalya'dan verildi. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık Serik'te, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz Alanya'da akademinin ilk dersini verdi. Cevdet Yılmaz bugün de Finike'de siyasetçi adaylarıyla bir araya gelecek. Antalya genelinde bin 40 kişinin başvuru yaptığı akademi ilçelerin ardından 7 Ekim'de merkezde başlayacak. Merkezdeki ilk dersi Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Mimar Sinan Kongre Merkezi'nde verecek.

DARBEYİ CİNLER Mİ YAPTI
Bakan Fikri Işık, 15 Temmuz darbe girişiminde teşkilatların ortaya koyduğu fedakarlık nedeniyle teşekkürle başladığı konuşmasında, teşkilatların halkla bütünleşmesiyle ülkenin geleceğini kurtardığını söyledi. Bakan Işık, "Sadece bu ülkenin değil, birçok ülkenin geleceği kurtarıldı" dedi. Mağdur edebiyatına dikkat çeken Işık, "Adam darbede görev almış, emir vermiş, 'ben de mağdurum' diyor. Peki kim yaptı bu darbeyi, cinler mi yaptı" diye sordu. TSK'nın bugün 15 Temmuz hain darbe girişimi öncesine göre çok daha güçlü olduğunun altını çizen Işık, "Çünk�� komutanından değil de, abisinden veya okyanus ötesinden emir alan general, amiral kalmadı" dedi.

İYİ PERFORMANS BEKLENTİSİ
Alanya'da konuşan Cevdet Yılmaz ise AK Parti'nin 15 yıllık çalışmalarını anlattı. AK Parti'den önce siyasetin itibarının yerlerde olduğunu vurgulayan Yılmaz, "AK Parti değerlerle siyaset yapılabileceğini gösterdi. AK Parti milletin bağrında çıkmış bir parti ve millet için siyaset güttü. Bu yüzden 14 yıl iktidarda kalmayı başardı. AK Parti devlet ile milleti bütünleştirdi" diye konuştu. Muhalefet partilerinin, AK Parti'nin 5 genel, 3 yerel, 2 referandumun hepsinde birinci olmasını iyi analiz etmesi gerektiğinin altını çizen Yılmaz, "Siyasi çevreler kendi içlerine kapandıklarında halktan koparlar ve siyaset kirlenmeye başlar. Halkla iç içe olan siyaset, halkın fikirlerini dinleyen siyaset temiz kalır, güçlenir ve halkla bütünleşir. Biz AK Parti olarak muhalefetten memnunuz, ama ben Türkiye siyaseti adına söylüyorum muhalefetten daha iyi performans bekliyoruz" ifadesini kullandı.

EKONOMİK BÜYÜME
14 yılda kaydedilen ekonomik gelişmelere de değinen Yılmaz, AK Parti iktidara geldiğinde 230 milyar dolar olan milli gelirin 720 milyar dolara, kişi başına gelirin de 3 bin-3 bin 500 dolardan artan nüfusa rağmen 9 bin dolar seviyesine ulaştığını açıkladı. Yılmaz, "Eskiden 'enflasyon canavarı' diye resimler çizilirdi. AK Parti iktidara geldiğinde enflasyon yüzde 30 civarlarındaydı. Şimdi yüzde 7'lerde ama hedefimiz yüzde 5 ve altını yakalamak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk ders ustalardan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN