Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karar günü 14 Ekim

Toplu ulaşımda dönüşüm için son gün 14 Ekim. Midibüs esnafı bu tarihe kadar ya birleşip otobüs alma kararı verecek, yada dilekçe vermeyip 14 kişilik minibüse dönüş yapabilecek

Giriş Tarihi: 6.10.2016
Karar günü 14 Ekim
Antalya'da toplu ulaşımın çağdaş, konforlu ve güvenli bir sistem dahilinde halkın hizmetine sunulması için ortaya konulan proje ile ilgili esnaf 14 Ekim'e kadar kararını verecek. Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) aldığı karara göre; AB ve ATT plaka grubu ile çalışan midibüsler ve uzak mahallelere çalışan küçük minibüsler iki araba sahibi birleşerek ortak bir otobüs alabilecek ve şehirde taşımacılık 12 metrelik otobüslerle yapılacak.

ŞİMDİ KARAR ESNAFIN
UKOME'nin kararına göre, dönüşüme tabi esnaf 14 Ekim 2016 tarihine kadar kararını verip, bir dilekçe ile Büyükşehir Belediyesi'ne başvuracak. Dönüşmek isteyenler yeni araçlarını alıp, sisteme dahil olacak. Dönüşmek istemeyen esnaf ile 14 Ekim'e kadar dilekçe vermeyen esnaf ise eski kazanılmış hakları olan M plakalı 14 kişilik minibüslere dönüşecek. Ancak bu durumdaki esnaf şehir içi ulaşım sisteminde değil, ileride oluşturulacak uzak mahallelerin hatlarında çalışacak. Merkezde sadece 12 metrelik otobüslerle ulaşım yapılacak.

ANTALYA'YA İYİ GELECEK
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; "12 metrelik araçlarla hizmet kalitesi artırılacak ve halkımızın rahat etmesi sağlanacaktır. Ayrıca araç sayısı toplamda 500'ler seviyesine inecek, trafik yükü azalacaktır. Bu durumda tüm araçlar eşit hale gelecek ve ortak gelir havuzu kurulması mümkün olacaktır. Ayrıca her aracın her hatta rotasyonla çalışması da sağlanacaktır. Böylece taşımacı esnafı her anlamda eşit koşullara kavuşacak ve rekabet ortadan kalkacak, adaletli bir ortam yaratılmış olacaktır" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karar günü 14 Ekim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN