Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cildinizi kışa hazırlayın

Dr. Güngör Kırmızıgül Firidin, yazın tatlı bir hatıra olarak kaldığı bu günlerde cildi ve kışa hazırlamak için yapılması gerekenleri anlattı

Giriş Tarihi: 9.10.2016
Cildinizi kışa hazırlayın
DR. Güngör Kırmızıgül Firidin, yazın tatlı bir hatıra olarak kaldığı bugünlerde cildi ve kışa hazırlamak için yapılması gerekenleri anlattı. Firidin, "Cildimizde oluşan değişiklikler ve problemler için uygulanan çok sayıda tedavi yöntemleri vardır. Kişi için en doğru yöntemin tespit edilip uygulanması, ciltte yaz aylarında oluşan değişiklikleri giderirken kışın etkilerinin azaltılması için hazırlık sağlayacaktır" dedi.

YÜZ VE VÜCUT GERME
Doublo yüksek odaklı ultrasonla yüz ve vücut germenin yüz germe ameliyatına bir alternatif olduğunu söyleyen Firidin, "Bu yöntem, ultrason teknolojisi ile cildin derinliklerine akustik enerji gönderilerek, ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan, kollojen üretimini artıran bir yöntemdir. Uygulama yapılacak bölgeye göre seans süresi 30 dakika ile 1 saat arasında değişir, tek seans yapılır kişi uygulama sonrası günlük hayatına hemen dönebilir" diye konuştu. Dr. Güngör Kırmızıgül Firidin, cildin kalitesinin artırılması, yüzeysel kırışıklıkların azaltılması, cilt lekelerinin azalması, solgun ve yıpranmış cildin yenilenmesi, akne oluşumunun ve akne izlerinin giderilmesinde etkili bir yöntemin de mezolifting olduğunu kaydetti. Kişiden alınan az miktarda kanın özel işlemlerden geçirilerek elde edilen zengin plazmanın yine aynı kişiye enjeksiyon yöntemiyle cilt a verilmesi yöntemi olan PRP yönetiminin de etkili olduğunu vurgulayan Firidin, "Büyüme faktörleri, kollojen üretimi ve yeni kılcal damarların oluşmasını uyarır ve cildin kendini hızla yenilemesini sağlar" dedi.

İDDİALI GENÇLİK AŞISI
Bir başka yöntemin de 'gençlik aşısı' olduğunu anlatan Dr. Firidin, "Bioexpander gençlik aşısı düz ve çapraz bağlar içeren iki farklı hyaluronik asit içerir ve bu sayede azalan volüm geri kazandırılır, cilt sağlıklı ve doğal görünümüne kavuşur. 10'ar gün ara ile 3 yada 4 seans şeklinde uygulanır" dedi.

ALTIN İĞNE VE BOTOKS
Bir diğer ameliyatsız yüz germe ve cilt gençleştirme yönteminin de 'altın iğne fraksiyonel radyofrekans' olduğunu anlatan Firidin, "25 mikroiğne ile cilt altına verilen ısı etkisiyle kollojen harekete geçer, ince kırışıklıklarda düzelme sağlanır. Aylık periyotlarla 2-3 kez uygulanır" dedi. Botoksun da uygulamalardan biri olduğunu söyleyen Firidin, "Belirginleşen kaş arası, alın, göz çevresi ve dudak üstü çizgilerinin tamamen kaybolmasını sağlar. Ortalama etki süresi 4-6 aydır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cildinizi kışa hazırlayın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN