Türkiye'nin en iyi haber sitesi

bakımının

bakım olma yolundaki ’da ilk adım, Aksu’da açılan Havacılık Meslek Lisesi ile atıldı. 2020 yılına kadar da havalimanında Ağır Bakım Hangarı kurulacağı açıklandı

Giriş Tarihi: 9.10.2016
Uçak bakımının merkezi Antalya
Antalya 2020 yılına kadar sivil ların bakım olacak. Bu alanda ilk adımlar atıldı. Havalimanı yönetiminin 2020 yılına kadar ağır bakım hangarı kurma taahhüdünde bulunması üzerine Türkiye'nin 12'inci havacılık lisesi Aksu'da açıldı. Uçak Bakım alanının yanı sıra Elektrik-Elektronik Teknolojisi ve Motorlu Araçlar Teknolojisi alanlarının bulunduğu Aksu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 170 öğrencisiyle eğitime başladı. Okulda, uçak gövde ve motor bakımının yanı sıra uçak elektronik sistemleri alanında da eğitim verilecek. Okul, uçak elektroniği bölümüyle Türkiye'deki 5 okuldan biri.

MEZUN AZ TALEP ÇOK
Okul Müdürü Haldun Çevik, havacılık sektörünün hızla büyüdüğüne dikkat çekerek, amaçlarının havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak olduğunu söyledi. Bölümden mezun olan sayısının az olması nedeniyle bu işlerde çalışacak personele firmaların yoğun talep gösterdiğini vurgulayan Çevik, "Birçok firma personel yetersizliğinden bu bölümlerde çalıştıracağı personele kendisi eğitim veriyor" ifadelerini kullandı.

BÖLÜMLER AYRILACAK
Öğrencilerin ilk yıl ortak dersler göreceklerini anlatan Çevik, en başarılı 34 öğrencinin Uçak Bakım Bölümü'nde eğitimine devam edeceğini söyledi. Çevik bu öğrencilerin de kendi aralarında uçak gövde ve motor bakımı ve uçak elektronik sistemleri bölümlerine ayrılacağını belirterek, kalan öğrencilerin ise otomotiv ve motor bölümlerine bölüştürüleceğini söyledi. Okulda hangar alanı kurulduğunu dile getiren Çevik, gelecek yıla kadar hangara uçak motorlarının geleceğini ve burada uygulamalı eğitimin yapılacağı bilgisini paylaştı. Haldun Çevik, lisenin ardından öğrenciler için sınavsız ön lisans programlarının bulunduğunu, Yükseköğretime Geçiş Sınavı ile de uçak mühendisliği dahil olmak üzere öğrencilerin akademik kariyerde önünün açık olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uçak bakımının merkezi Antalya
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN