nin siyaseti olmaz

Giriş Tarihi: 10.10.2016
Çevrenin siyaseti olmaz

AK Parti Siyaset Akademisi’nin konuğu olan Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, partisinin vizyonunu anlatarak “ üzerinden siyaset yapılmamalı” diye konuştu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Kepez ilçesinde Mimar Sinan Kongre Merkezi'nde, AK Parti Siyaset Akademisi'nce düzenlenen 'Büyük Güç Türkiye Eğitim Programı'na katıldı. Partisinin , şehir ve kültür vizyonunu anlatan Karaaslan, bunun 15 yıllık bir iktidar mücadelesine sığdırılamayacağını ifade etti.

NEFES ALINAN ŞEHİR
Kadim topraklar üzerinde öz kültürünün harcı ile yoğrulabilen yerlerde ancak bir 'şehir' inşa edilebileceğini vurgulayan Karaaslan, "Modernitenin dayattığı kent olgusu içerisinde belirli kalıplara sığdırılmış, tek tipli mekan anlayışı, insan yaşamının kendisine yabancılaşmasının önündeki en büyük engeli taşımakta. İslam şehirlerindeki şehirmekan anlayışı sadece standart bir yapıdan ibaret olmayıp, içerisinde alan insanların manevi kimliğine de hitap etmiştir" dedi.

ÇOCUKLARIMIZ KAYBEDECEK
Gezi olaylarında olduğu gibi çevreyi siyasete alet edenlerin bulunduğunu belirten Karaaslan, "Çevre söylemi üzerinden giden kuru siyaset ne bize, ne de çevremize hiçbir şey katmıyor. Çevreyi siyaset çıkmazında ele alırsak kaybedeceğimiz yılların acısını ileride çocuklarımız ve torunlarımız çekecek. Bizler eğer ağaç düşmanıysak 13 yılda 1,5 milyon hektar alanı artırmazdık. 3 milyar 500 milyon fidanı toprakla buluşturmazdık" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çevrenin siyaseti olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN