Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez’de imzası

Kepez Belediyesi ve Kamu Hastaneleri Birliği arasında evde bakım ile taraması hizmetlerinde işbirliği yapmak amacıyla protokol imzalandı

Giriş Tarihi: 10.10.2016
Kepez’de sağlık imzası

Kepez Belediyesi, evde bakım ile taraması hizmetlerinde önemli bir ortaklığa imza attı. Protokolü, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ile Antalya Kamu Hastaneleri Birliği (AKHB) Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz imza altına aldı. AKHB'nin halka sunduğu hizmetleri belediye ile bölüşmesinden dolayı Kepez'in şanslı olduğunu kaydeden Başan Tütüncü, "Kamu kurumları el ele verince hem halkımız kazanıyor hem de hizmetlerinin çeşitliliği ve halka ulaşabilirliği artıyor" dedi.

SAĞLIKTA ÖNCÜ OLACAK
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz da Kepez Belediyesi'nin, örnek, belediyecilik hizmetleri yaptığını belirterek, "Kepez'de belediyecilik hizmetlerine sağlık da dahil edilmiş. Batıda dahi birçok ülkede verilemeyen sağlık hizmetlerini halkımızın ayağına, evine kadar götürüyoruz. Evde fizik tedavi hizmeti, diş tedavi hizmetleri çağdaş sağlık hizmeti anlayışında gelinen son noktalardır" dedi.

PROTOKOLDE NELER VAR?
Protokol ile Kepez sınırlarındaki yatalak hastaların evlerinde muayene, enjeksiyon, pansuman yapımı, fizyoterapist, diyetisyen, diş hekimi hizmeti verilmesi; ayrıca evlerinde yapılamayan her türlü tahlil, tetkik ve tedavileri için ambulans ile Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi, Atatürk Devlet Hastanesi, Kepez Devlet Hastanesi ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne götürülerek gerekli işlemlerinin yapılması amaçlanıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez’de sağlık imzası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN