İşadamlarından hamlesi

Giriş Tarihi: 12.10.2016
İşadamlarından İran hamlesi
Antalya Organize Sanayi Bölgesi sanayicilerinden oluşan Sektörel Ticaret Heyeti, 'a düzenledikleri seyahati tamamlayıp yurda döndü. Ekonomi Bakanlığı'nın desteği ile gerçekleşen programa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Bakanlık yetkilileri, Bölge Müdürü İlhan Metin ve inşaat-yapı, makine-metal-enerji sektöründe faaliyet gösteren bölge sanayicileri katıldı.

DÜNYA İLE YARIŞIYORUZ
seyahatinin, son dönemlerde düzenlenen en verimli programlardan biri olduğunu belirten Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, "İran, ambargonun kalkmasından sonra özellikle ticari anlamda bütün dünyanın dikkat kesildiği bir ülke konumunda. Dünya ile yarışmamız gerekiyor. Türk ürünlerinin İran halkı nezdindeki popülaritesi ve Türk firmalarına duyulan güven ihracatımızın artmasına ve hatta yeni ortaklıkların kurulabilmesine zemin hazırlayacak çok önemli bir kaynak. İran gibi güçlü ve zengin bir pazarda söz sahibi olmak, Antalya ekonomisi için önemli bir artı olacaktır" ifadelerini kullandı.

YÜZ YÜZE GÖRÜŞMELER
17 kişiden oluşan heyet seyahatin ilk günüde İran pazarı, ekonomisi ve ülkede iş yapma fırsatları hakkında bilgi aldı ve 16. Tahran Uluslararası Genel Sanayi Fuarı'nı ziyaret etti. Seyahatin son gününde İranlı işadamları ile yüz yüze görüşmeler yapan Antalyalı sanayiciler, yeni ihracat kanalları ve olası ortaklıklar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşadamlarından İran hamlesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN