Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlü sirke haczi

Anlaşma yapmasına rağmen OHAL var diye ’ya gelmeyen ancak ’da gösteri yapan Cirque Du Soleil’in 43 TIR malzemesine 5 milyon dolarlık zarar verdiği için el koyuldu

Giriş Tarihi: 13.10.2016
Ünlü sirke EXPO haczi
OHAL gerekçesiyle 'ya gelmeyip 5 milyon dolar zarara yol açan dünyaca ünlü sirk grubunun gösterisi sonrası 43 TIR malzemesine el koyuldu. Konu ile ilgili açıklama yapan Expo 2016 Antalya Ajansı, "Cirque Du Soleil EXPO 2016 kapsamında yapılacak 40 gösterisini ülkemizdeki OHAL durumunu gerekçe gösterip iptal ettti. Ülkemizi 5 milyon doların üzerinde zarara uğrattı. Bu durumda harekete geçen yüklenici firma yetkilileri mahkemeye başvurdu" denildi.

KABUL EDİLEMEZ DAVRANIŞ
Expo 2016 Antalya Ajansı Kültürel Programlar Direktörü Harun Güzel, "İlgili gösteri topluluğunun anlaşmayı haksız feshi karşısında yüklenici firmanın 5 milyon dolar zararının temini için harekete geçtiği konusunda haberleri olduğunu" ifade etti. Harun Güzel ayrıca, Cirque Du Soleil'in OHAL'i bahane ederek EXPO 2016 Antalya'daki gösteriyi iptal edip, aynı süreçte İstanbul'da etkinlik gerçekleştirmesinin kabul edilemez olduğunu ve bu davranışın EXPO 2016 Antalya imajını telafisi mümkün olmayan maddi ve manevi zarara uğrattığını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü sirke EXPO haczi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN