Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yatırım rekoru

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, “Sadece son 6 ayda açılışa hale gelen 33 tesis için 330 milyon lira harcandığını açıkladı. Türel, Büyükşehir Yasası’nın önemine de değindi

Giriş Tarihi: 14.10.2016
Yatırım rekoru
Türkiye İl Genel Meclisi Üyeleri Derneği Eğitim Semineri Antalya'da yapıldı. Seminere, Valisi Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de katıldı. 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanunu'nun değerlendirildiği seminerin açılışında konuşan Başkan Türel, 'yu destekleyen raylı sistem, dere ıslahı, yollar gibi yan unsurlarla toplam 10 milyar liralık bir yatırım gerçekleştiğini kaydetti.

330 MİLYONLUK YATIRIM
Büyükşehir Belediyesi olarak Antalya'da geçmişe göre yatırım rekoru kırdıklarını dile getiren Başkan Türel, "Sadece son 6 ayda Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak 33 tesisi açılışa getirmişiz. Bunlara sadece Büyükşehir Belediyesi kaynağı olarak harcadığımız bütçe 330 milyon. Bir yatırım rekorudur" diye konuştu.

12 MİSLİ YATIRIM
Büyükşehir Kanunu'nun iyi taraflarının görülmesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Menderes Türel, "Antalya'da 2013 yılındaki İl Özel İdaresi yatırım bütçesi 10 milyon liraydı. Antalya'nın 539 köyüne hizmet için kullanılıyordu. Fakat Büyükşehir Kanunu'yla Büyükşehir Belediyesi olarak, sadece bu sene geçmişte 10 milyon lira harcanan bu köylere, sadece yol yatırımı olarak 120 milyon lira harcamışız. Yani 12 misli yatırım yapmışız. İçme suyu, kanalizasyon, arıtma, kilit taş, çocuk bahçeleri, bunlar dahil değil" bilgisini verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatırım rekoru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN