Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zirveler meyvesini verdi

’nın Serik ilçesinde birbiri ardına yapılan uluslararası zirveler, forumlar ve ikili görüşmeler alternatif pazarlardaki ve ihracatına çok büyük katkı koydu

Giriş Tarihi: 14.10.2016
Zirveler meyvesini verdi
Antalya'nın Serik Belediyesi, Başbakanlık Tanıtım Ajansı, Büyükşehir Belediyesi, Türk Hava yolları ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı bir araya gelerek, de yeni pazarlar oluşturmak, Ortadoğu ve Afrika ülkeleri (MENA) ile ticareti geliştirmek için art arda dev organizasyonlara imza attı. MENA Zirvesi ile başlayan organizasyonları İran Zirvesi, Helal Turizm Zirvesi ve MENA ülkeleri zirvesi takip etti. Son olarak da Türk-Alman Medya Forumu düzenlendi. Serik Belediyesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen organizasyonlarda farklı ülkelerden yüzlerce siyasetçi, gazeteci, turizmci ve iş adamı ağırlandı.

İHRACAT VE TURİST ARTTI
Zirvelerinin ardından sadece Suudi Arabistan, 2016 yılı içinde Türkiye'den 120 bin ton sebze meyve alınacağını açıkladı. Özellikle yaş sebze meyve ihracatları zirvesinin ardından 'nın MENA ülkelerine yaptığı ihracat yüzde 40 arttı. Yapılan zirveler sadece sektörünü değil aynı zamanda turizm sektörünü de olumlu yönde etkiledi. Ortadoğu ve Afrika'dan Antalya'ya gelen turist sayısı yüzde 10 arttı. Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık bu tür organizasyonların devam edeceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zirveler meyvesini verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN