Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni AMATEM hizmete girdi

’da madde bağımlılarının tedavi edileceği 32 yataklı modern AMATEM Dışişleri Bakanı ’nun da katıldığı törenle hizmete girdi

Giriş Tarihi: 15.10.2016
Yeni AMATEM hizmete girdi
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlı 32 yataklı Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma, Tedavi ve Eğitim Merkezi (AMATEM) Dışişleri Bakanı 'nun katıldığı törenle hizmete girdi. Bakanlığı'nın destekleri ile 2015 yılı Ekim ayında temeli atılan ve yaklaşık 2 milyon TL maliyetle hayata geçirilen AMATEM'in açılışına Vali, AK Parti milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Emniyet Müdürü AK Parti İl Başkanı Kepez Belediye Başkanı ile çok sayıda davetli katıldı.

SAĞLIKTA DEVRİM
Çavuşoğlu, Antalya'nın sağlık alanında devrim yaşadığını söyledi. Şehir hastanesinin yapılacağı yerin imar sorununun çözülmek üzere olduğunu da belirten Çavuşoğlu, "Türkiye'nin tek akıllı hastanesi Kepez Devlet Hastanesi olarak Kasım ayında poliklinik hizmetine başlıyor. Açılışına Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız gelebilir. Burada açılışını yaptığımız AMATEM'de madde bağımlılığı ile mücadelede önemli merkez olacak" dedi. Antalya'nın yıllardır bu yatırımı beklediğini belirten Çavuşoğlu, "AMATEM'de alkol, sigara ile toplumsal bir yaraya dönüşen madde bağımlılarının tedavisi yapılacak. Sağlık Bakanlığı'nın destekleri ile 2015 yılı Ekim ayında temeli atılan ve yaklaşık 2 milyon TL maliyetle hayata geçirilen 30 yataklı AMATEM'i hizmete almaktan mutluluk duymaktayız" diye konuştu.

2 YATAKLI ODALAR OTEL KONFORUNDA
Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlı Aşır Aksu Hastanesi yerleşkesinde yapılan AMATEM Ünitesi'nin (ek bina) toplam kapalı alanı bin 750 metrekare. Hasta odaları 2 yataklı ve içinde banyo-wc barındıracak şekilde tasarlandı. Erkek hastalar için 18 yatak 8 hasta odası, erkek aktivite odası, 1 detoks odası. Kadın hastalar için 8 yatak 3 hasta odası, kadın aktivite odası, 1 detoks odası bulunuyor. Merkez çocuk hastalar için toplam 6 yatak 1 oda kız çocuk, 1 oda erkek çocuk,1 oda detoksifikasyon olmak üzere toplam 32 yatak olarak planlandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni AMATEM hizmete girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN