Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ASBAŞ çıtayı yükseltti

Serbest Bölge’de Eylül ayı hacmi bir önceki yıla göre yüzde 22 arttı. Yıllık ihracat hedefi ise 1.5 milyar olarak belirlendi

Giriş Tarihi: 16.10.2016
ASBAŞ çıtayı yükseltti
Antalya Serbest Bölgesi İşleticisi Anonim Şirketi (ASBAŞ) Genel Müdürü Zeki Gürses, birkaç yıl içinde bölgedeki yıllık hacmini 1.5 milyar seviyesine ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi. Gürses, eylül ayı ticaret hacminin, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 22 artış gösterdiğini belirtti. ASBAŞ Genel Müdürü Zeki Gürses, son dönemdeki artış eğilimiyle 2015 yılı toplamı olan 682.5 milyon dolar ticaret hacmini yakalayacaklarını söyledi.

İLK 9 AYDA 19 YAT SATILDI
Yat sektöründe ilk dokuz ayda toplam uzunluğu 407 metre olan 19 yatın satışı gerçekleştiğini aktaran Gürses, "Yaz sezonunun sona ermesiyle birlikte sektörün ihtiyacı olan, yatları rıhtımda bağlama ile denize indirme ve çekme kapasitesini 75 metre, 1500 tona çıkarmak için yatırım çalışmalarına başladık. Tamamlandığında bakım, onarım anlamında da yurt dışından birçok yatın bölgemizi tercih edeceğini düşünüyoruz. Bölgemizdeki 103 firmanın 36'sı yabancı sermayeli. Bu firmalarda toplam 4 bin 149 kişi istihdam ediliyor. Yeni yatırımlarımızla birlikte bu sayının 6 bin 500 kişiye, yıllık ticaretimizi ise birkaç yıl içinde 1.5 milyar dolar seviyelerine ulaştırmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ASBAŞ çıtayı yükseltti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN