Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Kalkışma gecesinde PKK ile mesajlaşılmış’

Giriş Tarihi: 16.10.2016
‘Kalkışma gecesinde PKK ile mesajlaşılmış’

Valisi Yılmaz, Bylock kullandığı tespit edilerek tutuklanan rütbeli askerin 15 Temmuz gecesi Whatsapp üzerinden PKK ile konuşmalarının tespit edildiğini açıkladı

Valisi Şerif Yılmaz, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı'nın düzenlediği Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda darbe girişiminin bağlantılarıyla ilgili önemli bir detay paylaştı. Konuyu ilk defa kamuoyu ile paylaştığını ifade eden Vali Yılmaz, "Burdur'da 15 Temmuz sonrası göreve başlayan bir kamu personeli asker, Bylock kullanıcısı olduğu için yakalanıp, tutuklandı. Şu anda tutuklu olan bu kişi 15 Temmuz gecesi Whatsapp üzerinden PKK terör örgütü ile sağlıyor. Bu, ne ile karşı karşıya olduğumuzun çok açık bir göstergesidir. Kimlerin uşaklığını yaptıklarını, bu milletin iyi bilmesi lazım" dedi.

NORMAL BİR SİSTEM DEĞİL
Hain FETÖ üyelerinin haberleşmesinde kullandığı Bylock'un normal bir sistem olmadığının altını çizen Burdur Valisi Şerif Yılmaz, "Bizim normal yollarla internetten edindiğimiz bir şey değil. Örgüt içi iletişimi sağlayan bir iletişim ağı, bu örgütün iradesinin dışında gerçekleştirilmesi mümkün değil. Böyle bir ağın içerisinde olan bir kişi 15 Temmuz gecesi PKK terör örgütü militanı ile görüşüyor. Onların siyasi temsilcileri değil edin. Onun için bu örnek çok önemli" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Kalkışma gecesinde PKK ile mesajlaşılmış’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN