Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İki cinayet bir tutuklu

2004 Aralık ayında öldürülen Meryem Altun ile 2009 yılında öldürülen Hanım Kılınç cinayetinin tek sanığı Mehmet Güneş tutuklandı

Giriş Tarihi: 17.10.2016
İki cinayet bir tutuklu

Antalya'da 9 Aralık 2004 tarihinde kaybolduktan 6 gün sonra Döşemealtı ilçesinde ormanlık alanda cesedi wbulunan Altunana Sahipsiz Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Meryem Altun (55) ile Akseki'nin Karakışla Köyü'nde 11 Şubat 2009 yılında kaybolduktan 4 gün sonra 'nın Topallı Köyü'nde ölü bulunan Hanım Kılınç'ın (25) katil zanlısı Mehmet Güneş 12 yıl sonra tutuklandı. Ölen annesinin kucağında 3 gün yaşam mücadelesi veren, açlıktan ve soğuktan ölmek üzere iken avcılar tarafından bulunan ve şimdi 14 yaşında olan Yasin Kılınç da pedagog eşliğinde verdiği ifadede olayı hatırlamadığını ancak annesini götüren kişinin Mehmet Güneş olduğunu, "Annemi götüren bu adamdı" diyerek işaret etti.

'YAPMA MEHMET' DİYORDU
Meryem Altun'un tamircisi Dünyamin Talu ise olay akşamı çalan telefonunu açtığında, Meryem Altun'un 'Yalvarırım Mehmet etme, Mehmet kurbanım olurum, b…..nu yerim Mehmet' dediğini duyduğunu söylemişti. Talu, kendisin çağırınca arayan kişinin Meryem Altun olduğunu anladığını söylemişti.

SERİ KATİL ŞÜPHESİ
Öte yandan 2005 yılında Antalya-Korkuteli yolundaki Cehennem Deresi mevkisinde trafik kazası sonucu oğlu ile birlikte ölen Avukat İbrahim Ethem Sel'in de Mehmet Güneş tarafından öldürülmüş olabileceği ihtimali ortaya çıktı. Güneş'in seri katil olabileceğini düşünen mahkeme, Sel'in ölümü ile sonuçlanan kaza dosyasının Korkuteli Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan istenmesine karar verdi. Karara gerekçe olarak ise Sel'in bir alacak konusuyla ilgili Mehmet Güneş hakkında icra davası açması gösterildi.

7 YIL SONRA
Antalya 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ikinci duruşmada ilginç bir karar çıktı. Mehmet Güneş, Akseki'nin Karakışla Köyü'nde 11 Şubat 2009 yılında kaybolduktan 4 gün sonra Antalya Merkez Topallı Köyü'nde ormanlık alanda ölü olarak bulunan Hanım Kılınç'ı öldürdüğü iddiasıyla ikinci kez tutuklandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki cinayet bir tutuklu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN