Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’ın ismi yaşatılacak

’daki film üretimini arttırmayı amaçlayan Antalya Film Destek Fonu’nun adı bundan böyle Antalya Film Destek Fonu Ödülü olarak anılaca

Giriş Tarihi: 17.10.2016
Sümer Tilmaç’ın ismi yaşatılacak

Türkiye'nin sinema alanındaki doğal plato adresi olan Antalya'daki film üretimini arttırmayı amaçlayan ve geçen yıl başlatılan Film Destek Fonu'nun adı değişti. Çekimlerinin en az üçte biri Antalya'da geçecek olan uzun metrajlı film senaryolarına destek verecek fon artık, yaşadığı dönem boyunca bir Antalya sevdalısı olarak tanınan 'ın adı ile anılacak.

40 FİLM
İsim değişikliği Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in önerisi sonrası gerçekleşti. Bu yıl Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu Ödülü için başvuran 40 senaryo arasından 6'sı, yönetmen Nisan Akman, yapımcı - yönetmen Atalay Taşdiken ve yapımcı Diloy Gülün'den oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. Konuyla ilgili konuşan Menderes Türel, "İsmini verdiğimiz ödül aslında sıradan bir ödül değil çünkü Film Destek Fonu Ödülü, Antalya'da film çekilmesi halinde muhataplarına veriliyor. Yani biz, film festivalimizin içinde Antalya'da da film çekilmesini önemsiyoruz ve Antalya'da film çekmeyi taahhüt eden prodüksiyon firmalarına da böyle bir destek ödülü veriyoruz. Antalya'nın çok önemli bir değeri olan Sümer Tilmaç'ın ismini yaşatacağız" dedi.

ÖN SEÇİCİ KURUL TARAFINDAN YAPILAN DEĞERLENDİRME İLE SEÇİLEN PROJELER

AV
Yapımcı: Tolga Topçu-Emre , Senarist: Emre Akay-Deniz Cuylan, Yönetmen: Emre Akay

AY DEDE:
Yapımcı: Abdurrahman Öner-Arzu Ses Öner, Senarist: Abdurrahman Öner, Yönetmen: Abdurrahman Öner

GECEYARISI PAVYONU:
Yapımcı: Doğacan Aktaş, Senarist: Doğacan Aktaş- Asaf Doğan-Özgür Özgen Yıldırım, Yönetmen: Doğacan Aktaş

SİYAH KAR:
Yapımcı: Kübra Gürdal, Senarist: Mustafa Haktanır, Yönetmen: Mustafa Haktanır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sümer Tilmaç’ın ismi yaşatılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN