Türkiye'nin en iyi haber sitesi

IYAŞ’ta Şükür tezgahı

’daki IYAŞ Park AVM’nin sahibi Bahattin Şenol tutuklanınca Şükür’ün hisseleri ortaya çıktı. Polis himmet için toplanan kurbanlıkların AVM marketinde satıldığı bilgisine ulaştı

Giriş Tarihi: 19.10.2016
IYAŞ’ta Şükür tezgahı
'da FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan kentin önemli işadamlarının da aralarında bulunduğu 37 zanlıdan 9'u hakim karşısına çıktı. Operasyonla birlikte FETÖ firarisi Şükür'ün de Isparta ile ilişkisi ortaya çıktı. Hakim karşısına çıkanlardan Isparta'nın tek AVM'si olan Iyaş Park AVM'nin Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol da tutuklandı. Şenol'la birlikte işadamları Mehmet Ali Işık, Mustafa Yaşar Sarman, Hasan Telli, İrfan Boztepe, Mehmet Tokay ve Mustafa Karatuğ da tutuklandı. Gözaltındaki 28 iş adamının işlemleri de sürüyor.

GELİR PENSİLVANYA'YA
Zanlıların sorgulamalarında ilginç bulgular tespit edildi. Iyaş Park AVM'de yapılan incelemede Bahattin Şenol'un firari Şükür'ü şirkete ortak yaptığı belirlendi. Şükür'ün hissesine düşen payların tamamını Pensilvanya'ya gönderdiği ifade edildi. Şükür'ün bu ortaklığı ile birlikte Isparta'da kurulan düzenle vatandaşlardan toplanan kurbanlıkların terör örgütü için nasıl iç edildiğinin izine de ulaşıldı.

AVM'DE SATILDI
Örgüt üyelerinin Ispartalılardan himmet için topladıkları kurbanlıkları ihtiyaç sahiplerine dağıtmak yerine Iyaş Park AVM'nin soğuk hava deposunda sakladığı tespit edildi. FETÖ üyelerinin, kurbanlıkları Iyaş Park AVM'nin Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenol'un bilgisi dahilinde depoda beklettikten sonra AVM'nin marketinde satışa çıkararak terör örgütüne finans sağlandığı ortaya çıktı. Zanlıların itirafçı olarak ifade verdikleri ve bilgilere bu sayede ulaşıldığı ileri sürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
IYAŞ’ta Şükür tezgahı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN