En doğal istek

Giriş Tarihi: 21.10.2016
En doğal istek

Adliyesi’nin bayan çalışanları ile anneler en doğal hakları olan bebek emzirme ve bakım odasının yapılmasını istedi

Antalya'da yeni doğum yapan anneler, adliyede bebeklerinin altlarını değtirip bakımlarını yapabilecekleri bir oda olmadığı için büyük sıkıntı çekiyor. Adliye çalışanları ile anneler de aynı sorunla karşı karşıya olduklarını belirtirken soruna acil çözüm bulunması istendi.

HEMEN YAPILMALI
Barosu Genel Kadın Hakları ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kurulu, bu sorunu Antalya Barosu'nun son genel kurul toplantısında dile getirerek acil olarak çözüm bulunmasını istedi. Antalya Barosu Genel Kadın Hakları ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kurulu adına açıklama yapan avukat Nur Deniz Toklu, "Mevcut sistemde çocuk bakım yükü üzerine bırakılmış olanlar ve emzirmeye devam eden kadın meslektaşlarımızın iş yerleri olan adliyede halen bir bebek bakım odası bulunmamaktadır. Oysaki AVM'lerde bile zorunlu olan ve gerçek bir ihtiyaç olan bebek bakım odasının adliyemizde yer almaması dikkat çekicidir" dedi.

MAĞDURİYET GİDERİLSİN
Kurul üyelerinden avukat Aylin Onursev da bu sorunun bir an önce çözülmesini istedi. Onursev, "Kadın avukatların işyeri olan adliyede mutlaka bebek bakım odası bulunmalıdır. Antalya Barosu kadın avukatlarının mağduriyetinin bir an önce giderilmesi gerekir" diye konuştu. Antalya Barosu avukatlarından Azerbaycan asıllı Gülşen Velizade Heydarov ise, 2.5 aylık bebeğinin bakımını adliyede yapabileceği bir yer olmadığını söyledi. Heydarov, "Bebeğimin bakımını adliyede yapamadığım için zorunlu olmadıkça adliyeye gitmiyorum" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En doğal istek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN