Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyüleyen kapanış

53’üncü Uluslararası Film Festivali, Ulusal ve Uluslararası Yarışma’da Portakal’ların sahiplerini bulduğu gece ile sona erdi

Giriş Tarihi: 24.10.2016
Büyüleyen kapanış
Turkuvaz Medya Grubu'nun ana medya sponsorluğunda bu yıl 53'üncüsü düzenlenen Uluslararası Antalya Film Festivali, bir haftalık sinema ve sanat dolu maratonun ardından gerçekleşen muhteşem kapanış ve töreni ile sona erdi. EXPO 2016 Kongre Merkezi'nde düzenlenen muhteşem gece, A Haber'deki 3 saatlik canlı yayın ile Türkiye'ye ulaştı.

GELENEKSEL KIRMIZI HALI SERAMONİSİ
Ödül töreni Festival'e katılan sinemanın ünlüleri ile VIP konukların yer aldığı 'Kırmızı Halı' seramonisi ile başladı. nin ardından ödül töreni başladı. Ödül Töreni'nde, Portakal'lar sahiplerini buldu. Kapanış töreninde ayrıca ünlü oyuncu Harvey Keitel 'Yaşam Boyu Başarı Ödülü' aldı.

İKİ KATEGORİDE 22 FİLM YARIŞTI
Bu yıl ilk kez Sümer Tilmaç adına verilen Antalya Film Destek Fonu ödülü de gecede sahibini buldu. Antalya Film Festivali'nde Uluslararası Yarışma'da 10, Ulusal Yarışma'da 12 olmak üzere toplam 22 film Altın Portakal'a uzanmak için yarıştı. Bu filmlerin içinden Gözde Kural'ın yönettiği 'Toz' ile Yeşim Ustaoğlu'nun yönettiği 'Tereddüt' filmleri, Ulusal ve Uluslararası Yarışma olmak üzere iki kulvarda birden yarıştı.

ANTALYALILARI SİNEMAYA DOYURDU
Festival, tam anlamıyla Antalyalılar ve konukları sinemaya doyurdu. Öte yandan Uluslararası Antalya Film Festivali'nde ilk ödüller bir gece önce sahiplerini bulmuştu. The Land of Legends Theme Park-Rixos World'de düzenlenen törenle, Antalya Film Forum ödülleri ve 'Yaratıcı Ödüller' sahiplerini bulmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyüleyen kapanış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN