Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çavuşoğlu’dan yatırım müjdeleri

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu 5 ilçenin doğalgaza kavuşacağı ve Finike-Demre güzergahının belirlendiği müjdesini verdi

Giriş Tarihi: 24.10.2016
Çavuşoğlu’dan yatırım müjdeleri
Dışişleri Bakanı , Antalya'ya çifte müjde verdi. Bakan, 'nın Manavgat, Alanya, Gazipaşa, Kumluca ve Korkuteli ilçeleri doğalgaza kavuşacağını, Finike - Demre arasının ise yeni güzergahın belirlendiğini açıkladı.

2 YILDA TAMAMLANACAK
BOTAŞ Genel Müdürlüğü nüfusu 20 binden den fazla olan ilçelerde yatırım yapma kararı için alınan Bakanlar Kurulu kararı resmi gazetede yayımlandı. Karara ilişkin mujdeyi veren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu planlanan 53 ilçe arasında Antalya'dan 5 ilçenin de bulunduğunu açıkladı. Antalya'dan üç önemli hattın geçeceği planda Manavgat-Alanya-Gazipaşa hattı 245 , Kumluca hattı 82 ve Korkuteli hattı 40 kilometre olan projelerin 2 yılda tamamlanması planlanıyor. Bakan Çavuşoğlu, Antalya ilçelerinin de temiz enerjiyle buluşarak bu özlemi son bulacağını söyledi.

SIKIŞTIRILMIŞ GAZ
İlçelerde EPDK'nın üzerinde çalıştığı ve bölgesel firmaları tek tek çağırıp görüştüğü sıkıştırılmış doğalgaz nakli de alternatif olacak. Bu yöntemle sıkıştırılmış şekilde TIR ve tankerlerle taşınan doğalgaz 4-5 ay gibi bir süre ilçelere ulaştırılabiliyor. Halen Antalya'dan başvuru yapan ilçe bulunmazken başvurulması halinde hatlar döşenene kadar sıkıştırılmış doğalgaz verilebileceği bildirildi.

FİNİKE-DEMRE YOL GÜZERGAHI
Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, uzun zamandır yatırım planlamasına alınması için çaba gösterilen Finike - Demre yolunun yeni güzergahının müjdesini de verdi. Yeni güzergahta yer alan 7 tünel ile birlikte iki ilçe arası hem kısalacak hem de virajlardan kurtulacak. Bu yolun devamı olarak Kaş'a kadar uzanacak yatırım planına Kaş-Kalkan arası da alındı. Bu yatırımlarla beraber Antalya-Korkuteli-SöğütÇavdır arası 89 kilometrelik yol da programa alınırken, Manavgat ayrımından Akseki 3. bölge hududuna kadar olan kısım da yatırım programına dahil edildi. Yollar hizmete girdikten sonra 'de en çok kullanılan karayollarından birisi olan Konya - Antalya arası bölünmüş yol haline gelecek. Antalya'nın tüm bölgelere ve dünyaya daha hızlı ulaşım sağlaması için yatırımların devam edeceğini aktaran Bakan Çavuşoğlu seçimlerde ne vaat edildiyse yerine getirdiklerini açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çavuşoğlu’dan yatırım müjdeleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN