Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kepez’in gözü

Kepez Belediye Başkanı Tütüncü’nün, Vakıf takasıyla ilgili ’ya yaptığı ziyaret sonuç verdi. Vakıflar Meclisi, binlerce hak sahibinin problemini çözecek olan takas işlemini onayladı

Giriş Tarihi: 27.10.2016
Kepez’in gözü aydın
Kepez, 2B'den sonra Vakıf parsellerinde 40 yıldan fazla yaşanan tapu probleminden de kurtuluyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Antalya Milletvekilleri, İl Başkanı Rıza Sümer ve İlçe Başkanı Yusuf İşeri'nin olduğu bir heyetle geçtiğimiz günlerde 'da Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak'la Vakıf takası problemini görüşmüştü. Bu görüşmenin ardından Ankara'dan binlerce Kepezliyi mutlu edecek müjdeli haber geldi.

VAKIFLAR MECLİSİ ONAYLADI
Tütüncü, "Kepez'in mülkiyet sorunlarının çözümü için Vakıf takaslarının onayına gayret eden Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve AK Parti Antalya Milletvekillerimize, il başkanımıza ve ilçe başkanımıza, tüm bürokratlarımıza hemşehrilerim adına gönülden teşekkür ediyorum" dedi. Tütüncü, Vakıf takaslarının, Vakıflar Meclisi'nce kabulünün, binlerce Kepezli'nin, yıllarca beklediği 'tapu müjdesi' anlamına geldiğini söyledi.

KANGREN HALİNİ ALMIŞTI
Vakıf takaslarının onaylanmasıyla, Kepez'in tapu ve mülkiyet sorunlarında önemli bir aşama daha geçildiğinin altını çizen Tütüncü, "Şehircilik alanında önemli bir netice daha elde edilmiş oldu. Şimdi, diğer idari işlemler de hızla tamamlanacak ve Vakıf arazilerindeki hak sahibi Kepezliler özlemle beklediği tapularını alacak. Kangrenleşen bir sorun daha çözüldü çok şükür. Hayırlı olsun Kepez. Gözün Kepez" diyerek açıklamasını tamamlandı. Vakıflar Meclisi'nce onaylanan takas ile Vakıf parsellerinde gecekondusu olan mülk sahiplerinin tapu sorunu çözülecek. Başbakanlığın onayının ardından takas için Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü arasında protokol imzalanacak. Daha sonra belediyeye bir protokolle devredilecek olan parseller, gecekondu yasası uyarınca hak sahiplerine, encümen marifetiyle belli bir ücret karşılığında tahsis edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kepez’in gözü aydın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN