Muhtarlara ültimatom

Giriş Tarihi: 29.10.2016
Muhtarlara ültimatom

Isparta Valisi Günaydın, Davraz’da ağaç dikilen yerlerde hayvan otlatılmaması için muhtarlara yazılı talimat verdi

Isparta Valiliği tarafından Türkiye'nin en iyi kayak merkezlerinden Davraz'da 2 milyon yetişmiş ağaç dikecek. Kışın kayak turizmine yazın da spor turizmine hizmet veren Davraz'ın korunması için Isparta Valiliği bir dizi karar aldı. Buna göre Davraz yeşillendirilecek, hayvan otlatmaya kesinlikle kapatılacak, hayvan sahiplerine başka otlaklar gösterildi. Vali Şehmus Günaydın, Davraz Kayak Merkezi'nin yeşil alan konusunda sıkıntı yaşadığını kaydetti.

2 MİLYON AĞAÇ
Davraz'ın yeşillendirilmesi gerektiğini belirten Günaydın, "Orman Bölge Müdürlüğümüz ve İl Özel İdaremiz ile birlikte çalışma yaptık. Davraz'ı yeşillendiriyoruz. Toplamda 2 milyon ağaç dikeceğiz. Davraz'ı 5-6 yaşında yetişmiş ağaçlarla donatacağız. Böylelikle Davraz daha güzel olacak, daha cazip hale gelecek" dedi.

YANLIŞ ANLAŞILMASIN
Davraz Kayak Merkezi'nin yeşillenmesi ve yazın spor kampının etkilenmemesi için hayvan otlatmasına kapatılacağını vurgulayan Günaydın, "Muhtarlara kesin talimatımız var. Ağaç diktiğimiz ve ağaç dikili olan bölgelerde, turizm alanında hayvan otlatmaya asla izin vermeyeceğiz. Hayvan otlatmaya müsaade eden muhtarı görevinden alırım. Bu konuda çok ciddiyiz" diye konuştu. Bu durumun hayvancılığa karşı gibi algılanmamasını isteyen Vali Şehmus Günaydın, "Hayvancılığa karşı değiliz. Aksine hayvancılığı destekliyoruz. Şu an başka bir yer tespit ettik. 5 kat daha büyüklükte bir alanı hayvan otlatmaya açıyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muhtarlara ültimatom
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN