Antalya çöpten de elektrik üretecek

Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, çöpten elektrik üretilecek Entegre Atık Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisi’nin Avrupa’daki benzerlerinden modern olacağını söyledi

Giriş Tarihi: 5.11.2016
Antalya çöpten de elektrik üretecek
Antalya'nın Kepez ilçesindeki muhtarlarla biraraya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, çöpten elektrik üretimi, üçüncü etap raylı sistem projesi ve Kepez'deki katlı kavşak inşaatları konusunda bilgi verdi. Kepez ilçesindeki muhtarların sorunlarını dinleyen Başkan Türel, yıllardır bekleyen imar, vakıf takası gibi birçok sorunun çözülür hale geldiğini söyledi. Kızıllı'da çöpten elektrik elde edilecek son teknoloji bir çevrim tesisi yapacaklarını, belirten Türel 18 Kasım'da temelini Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki ile birlikte atacaklarını bildirdi. Başkan Türel çöpten elektrik elde edilecek Entegre Atık Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisi'nin Avrupa'dakilerden daha modern bir tesis olacağını duyurdu.

28 KİLOMETRELİK HAT
Üçüncü etap raylı sistem proje çalışmalarında sona geldiklerini belirten Başkan Türel, şu bilgileri verdi: "Toplam 28 kilometre olacak hattın 25 kilometresi Kepez'den geçiyor. Üçüncü etabı 2 sene içerisinde bitireceğiz. Varsak'tan başlayacak, otogar istikametinden üniversiteye dönecek, oradan Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde sona erecek. Ayrıca nostalji tramvayı da müzenin yanından Falez kavşağı üstünden üçüncü etapla birleştiriyoruz. Kepez-Santral'in içinden de bir kol geçiriyoruz. Varsak'tan bineceksiniz trene bir aktarmayla ister Işıklar'a, ister havaalanına ister Uygulama Hastanesine istersen Aksu'ya EXPO'ya gideceksiniz. 2017'nin Şubat- Mart aylarında ihaleyi yapıp, 2 sene içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz."

KESİNTİSİZ ULAŞIM
Kepez'deki katlı kavşak çalışmalarının hızla devam ettiğini de aktaran Türel, "Antalya'nın en büyük kavşağı burada yapılıyor. İki kilometre uzunluğunda bir kavşak çalışması. Tabi ki esnafımız haklı olarak şu an dertli. Onların sayesinde bu hizmetleri yapıyoruz. Tamamladığımızda Kızılırmak'tan Varsak istikametine iki kilometreyi yerin altından trafik ışığı görmeden geçeceksiniz. Sakarya Bulvarına sola dönüş yeraltından yine ışıksız olacak" dedi. Türel, Gazi, Esentepe, Mehmet Akif, Şelale, Erenköy, Göçerler, Sütçüler, Altınova, Sinan, Altınova Orta Mahalle, Ünsal, Varsak, Karşıyaka mahallelerinin kanalizasyon çalışmalarına da gelecek yıl başlayacaklarını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya çöpten de elektrik üretecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN