Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her yaş için sanat atölyesi

ATSO’nun kente kazandırdığı AKS, atölyelerinde geleceğin sanatçıları yetişiyor. Kurslara 4-12, 13-17 ve 18+ yaş grubundan herkes katılıyor

Giriş Tarihi: 5.11.2016
Her yaş için sanat atölyesi
Antalya Kültür Sanat (AKS), çocuktan yetişkine tüm sanatseverler için sanat atölyeleri düzenleniyor. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından kente kazandırılan AKS, atölyelerinde geleceğin sanatçılarını yetiştiriyor. Picasso ve Andy Warhol sergilerinin ardından Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezun ve öğrencilerinin eserlerinden oluşan 'Karşılaşmalar' sergisine evsahipliği yapan AKS'de sergi kapsamında 4-12, 13-17 ve 18+ yaş grupları için renkli ve eğlenceli sanat atölyeleri düzenleniyor. Eğitim programlarında katılımcılar, sanatçılar eşliğinde önce sergiyi geziyor, ardından atölyede çeşitli malzeme ve tekniklerle farklı projeler gerçekleştiriyor.

EN GENÇ SANAT KURUMLARINDAN
ATSO Antalya Kültür Sanat Vakfı Başkanı Davut Çetin, AKS'nin en önemli hedeflerinden birinin gelecek nesillere kültür- sanat sevgisi aşılamak ve Antalya'dan evrensel sanata katkı koyacak sanatçılar yetiştirmek olduğunu vurgulayarak, "Türkiye'nin en genç sanat kurumlarından biri olan AKS, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden yetişen genç sanatçıların 'Karşılaşmalar' sergisine evsahipliği yapıyor. AKS'de dünyaca ünlü sanatçılardan sonra Akdeniz Üniversitesi'nde yetişen sanatçılarımızın eserlerini sergilemekten büyük mutluluk duyuyoruz. Sergi kapsamında AKS bünyesinde sanat atölyeleri düzenliyoruz. Her yaş grubu için sanat eğitimleri var. Çocuk, genç, yetişkin ayrımı gözetmeden sanata ilgi duyan herkesi atölyelerimize bekliyoruz" dedi. Karşılaşmalar sergisinin 27 Şubat 2017 tarihine kadar açık kalacağını belirten Davut Çetin, sanat eğitimlerine katılmak isteyenlerin www.antalyakultursanat. org.tr ve (0242) 247 0 257 nolu telefondan bilgi alabileceğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her yaş için sanat atölyesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN