Esnafa son şans

Giriş Tarihi: 6.11.2016
Esnafa son şans

Antalya’da 2 minibüsün 1 otobüse dönüşmesi konusunda tereddüt yaşayan az sayıdaki taşıma esnafına 11 Kasım’a kadar ek süre verildi. Esnaf ise tek çatı altında bir araya geldi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 2 minibüsün 1 otobüse dönüşmesi konusunda tereddüt yaşayan az sayıdaki toplu taşıma esnafına 11 Kasım'a kadar ek süre verdi. Daha önce UKOME kararları gereği artık midibüslerin tarihe karıştığı, Antalya'da toplu ulaşımın tamamen alçak tabanlı, engelliler için uygun, klimalı otobüslerle yapılacağı açıklanmıştı. Bazı yanlış anlamalar ve bilgi kirliliği nedeniyle kısa süre duraksama yaşayan esnaf, gerçekler anlaşılınca dönüşüme 'evet' dedi ve 400'den fazla esnaf katılım dilekçesi verdi. Büyükşehir Belediyesi, halen tereddüt yaşayan az sayıdaki esnaf için son bir süre daha vererek, başvuru süresini 11 Kasım 2016 tarihine kadar uzattı. Bu tarihten sonra müracaatın kabul edilmeyeceği vurgulandı.

YENİ ARAÇLAR YILBAŞINDA
Dönüşümü kabul eden esnaf, şehir içi sisteme katıldığı gibi yeni kurulan şirkete de ortak olabilecek ve tüm imkanlarından yararlanabilecek. Dönüşüme katılmak istemediğini aynı tarihe kadar dilekçe ile bildiren minibüs esnafı ise eski M plaka hakkına geri dönecek ve dış hatlarda çalışacak. 11 Kasım 2016 tarihine kadar hiçbir müracaatı bulunmayan esnaf ise 2 ye 1 dönüşümü kabul etmemiş sayılacak. Esnaf 12 metrelik otobüs ya da 14 kişilik minibüs tercihlerine göre yeni araçlarını 31 Aralık 2016 tarihine kadar alarak, sistemlerine katılacak. Bu tarihten sonra şehir içi ve şehir dışı hatlarda 7 metrelik AB, ATT plaka grubu araçların çalışması mümkün olmayacak.

TEK ÇATI ALTINDA BİRLEŞTİLER
Öte yandan Büyükşehir Belediyesi, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Adlıhan Dere'nin önderliğinde Esnaf Ulaşım A.Ş. şirketini kuran ulaşım esnafına tam destek verdi. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, esnafın menfaatine olan şirketleşmenin sevindirici ve umut verici bir çalışma olduğunu belirterek, toplu ulaşım esnafını, sadece kendilerine ait olan bu şirkete ortak olmaya çağırdı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnafa son şans
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN