Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte doğrusu bu

Giriş Tarihi: 10.11.2016
İşte doğrusu bu

SABAH Akdeniz’in haberi ses getirdi. İl Sağlık Müdürlüğü Temel İlkyardım kursu açtı ve sağlıkçılar eğitimden geçirildi

SABAH Akdeniz'in 3 Kasım tarihinde manşetten duyurduğu 'Amatörün Sağlığı Tesisatçıya Emanet' başlıklı haberin ardından Antalya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) harekete geçti. Haberde amatör futbol maçlarında 16 yıl önce alıp bir daha güncellemediği belgesiyle, asıl mesleği tesisatçılık olan sağlık görevlisinin yetersiz müdahalesi dile getirilmişti. ASKF bu haber üzerine, İl Sağlık Müdürlüğüne resmi müracaatta bulunarak 'Temel İlk Yardım' amaçlı eğitim kursu açılmasını istedi. Vali Alaaddin Yüksel Spor Tesisinde İl Sağlık Müdürlüğü uzmanlarınca verilen 2 günlük eğitim kursuna 25 kursiyer katıldı.

DOĞRU VE HIZLI MÜDAHALE
Spor müsabakalarında görev yapacak sağlık görevlileri için verilecek 2 günlük eğitim kursu, bugün sona eriyor. Kurs, 112 ekipleri destek sağlayıncaya kadar yapılması gereken müdahalelerin çabuk ve doğru bir şekilde yapılmasını amaçlıyor. 25 kursiyerin katıldığı kursu veren Acil Sağlık Hizmetleri Şubesi personellerinden Zekayi Keyik, Sevinç Pelit ve Rukiye Sayın Kanber, cansız mankenlerle kursiyerlere bire bir uygulamalı olarak yapılacak ilk müdahaleyi gösterdi. Yapılacak sınavda başarı sağlayan kursiyerler 3 yıl geçerliliği olan 'İlk Yardımcı Belgesi'ne sahip olacak.

KURSİYERLERDEN TEŞEKKÜR GELDİ
SABAH Akdeniz'in haberine konu olan İsmet Yaka başta olmak üzere eğitim alan kursiyerler, yapılan haberin doğruluğuna işaret ederek, önemli bir sorunun dile getirildiğini söyledi. Kursiyerler, ilk müdahale konusunda yetersiz kaldıklarını belirtti. ASKF Genel Sekreteri Mustafa Akmanoğlu da konuya duyarlılık gösteren İl Sağlık Müdürlüğüne teşekkür etti.

SABAH YAZMIŞTI
SABAH Akdeniz'in 'Amatörün Sağlığı Tesisatçıya Emanet' başlıklı haberinin ardından Antalya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu harekete geçti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte doğrusu bu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN