SİT alanında kaçak kazı

Giriş Tarihi: 11.11.2016
SİT alanında kaçak kazı
Isparta'nın Yalvaç ilçesinde Pisidia Antiokheia Antik Kenti yakınlarındaki '1'inci Derece Arkeolojik SİT Alanı' olan tepede, iş makinesiyle kaçak kazı yapan 1'i polis 13 şüpheli, jandarmanın operasyonuyla yakalandı. Olay yerindeki otomobil, TIR ve iş makinesiyle 9 milimetre çapında ruhsatsız tabancaya el konuldu.

TIR'LA GETİRMİŞLER
Şüpheliler Ferhat A. (32), Faruk D. (36), Harun K., Ahmet Y. (54), Hasan T. (43), Arif T. (29), Haşim B. (58), Nevzat T. (41), Özkan Ö. (43), Ali U. (26), İlker B. (46) ile iş makinesi operatörü Yusuf Ö. (30) ve polis memuru N.O'nun (29) bölgede 2 ayrı noktada kaçak kazı yaptığı belirtildi. Kaçak kazıda kullanılan iş makinesinin Sütçüler ilçesinden bir TIR'a yüklenerek getirildiği kaydedildi.

OTOMOBİL KAÇAK ÇIKTI
Şüphelilerden Ferhat A, Faruk D. ve Harun K'nin, geçen mart ayında kaçak kazı yaparken yakalandığı ve sonrasında serbest bırakıldığı belirlendi. Faruk D'nin Yalvaç'ta define işine meraklı kişileri bularak, define yeri bildiği vaadinde bulunarak para aldığı tespit edildi. Olay yerinde ele geçirilen lüks otomobili de araştıran jandarma, aracın Bulgaristan'dan kaçak yollarla yurda sokulduğunu belirledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SİT alanında kaçak kazı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN