Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gelecek kadınların

KADEM Yurdu’nda öğrencilerle buluşan Başkan Menderes Türel, kadınlara yönelik projelerini anlattı, Antalya’nın sinema merkezi olacağını söyledi

Giriş Tarihi: 12.11.2016
Gelecek kadınların

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM) Antalya Yüksek Öğrenim Kız Yurdu'ndaki öğrencilerle bir araya geldi. Kadınlara yönelik hizmetlerini anlatan Türel, öğrencilerin sorularını yanıtladı. KADEM Antalya İl Temsilcisi Zeynep Ayşe Taş, Yurt Müdürü Sevim Kürklü'nün de hazır bulunduğu buluşmaya öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. AK Parti'nin kuruluşundan itibaren yasaklarla mücadele ettiğini ve özgürlüklerin güçlendirilmesi için çalıştığını ifade eden Türel, "Kadınlarımıza anayasada ayrıcalık tanıdığımızda bunu bile suistimal ve provoke etmeye çalıştılar" dedi. Antalya'da kültürel ve sanatsal faaliyetlere büyük önem verdiklerini anlatan Türel, "Dünya sinema endüstrisini Antalya'ya çekmek için Boğaçayı'na sinema stüdyoları yapıyoruz. Sinema stüdyolarının içine bir turizm akademisi, bir de sinema akademisi koyacağım. Bir filmin sanat yönetmeni neden Antalya'dan yetişmiş genç bir kızımız olmasın. Belki o akademilerden yetişecek gençlerimiz Hollywood'un ünlü yıldızları ile birlikte çalışacak" diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR'E KADIN ELİ DEĞDİ
Büyükşehir'de sosyal hizmetlerden sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı koltuğunda bir kadının oturduğunu, 3 kadın daire başkanının görev yaptığını aktaran Başkan Türel kadınlara yönelik birçok projelerinin olduğunu anlattı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gelecek kadınların
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN