Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gurbetçilere destek çağrısı

Dünyanın önde gelen tur operatörlerinde yöneticilik yapan Hüseyin Baraner’den gurbetçilere destek çağrısı geldi

Giriş Tarihi: 13.11.2016
Gurbetçilere destek çağrısı

Uçak krizini aşarak Rusya pazarında 2017 için umutları artan Antalya'da, Avrupa pazarı için ise aynı iyimserlik söz konusu değil. Türkiye'nin güney sınırında yaşanan savaş görüntülerinin ortasındaymış gibi gösterildiği Avrupa'da güvenlikle ilgili çekinceler büyüyor. 2016'da 10 aylık dönemde Almanya'da yüzde 33, İngiltere'de yüzde 23, Hollanda'da yüzde 29 ve Fransa'da yüzde 54 düşüş olarak yansıyan güvenlik endişesinin 2017'de de devam etmesi turizmcileri korkutuyor.

YANLI AVRUPA BASINI
TUI Öger gibi dünyanın önde gelen tur operatörlerinde üst düzey yöneticilik ve danışmanlık yapan turizmin duayen ismi Hüseyin Baraner, harekete geçme çağrısı yaptı. Avrupa basınında Türkiye'nin karanlık, geleceğini kaybetmiş iç savaş öncesi bir ülke olarak gösterildiğini anlatan Baraner, gurbetçilere destek çağrısı yaptı.

'TÜRKİYE GERÇEĞİ' ÖNERİSİ
Baraner, uzun yıllardır Avrupa'da yaşayan ve bulundukları ülkelerin toplumları üzerinde etkisi olan Avrupalı Türklerin bir platformda bir araya gelmesi gerektiğini açıkladı. Bu sivil platform için Türkiye'nin gerçeği (The truth of Turkey) ismini öneren Baraner, "Zaman artık dünyada dinleyicisi olan Türklerin zamanı. Türkiye'yi savunarak alkış almak, hem de içeride değil, dışarıda alkış almak gerekiyor" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gurbetçilere destek çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN