Yeni nesil ışıl ışıl

Giriş Tarihi: 19.11.2016
Yeni nesil ışıl ışıl

Fethiye Belediyesi’nin örnek projesi bu yıl da devam ediyor. 20 köydeki 37 okuldan 9 bin 500 öğrenciye ücretsiz diş macunu ve fırça dağıtılıyor

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'nın Ağız ve Diş Sağlığı Haftası dolayısıyla geleneksel hale getirdiği 'Diş macunu ve fırçası dağıtımı' Günlükbaşı İbrahim Gül Anasınıfı'nda başladı. Programa, Başkan Yardımcısı Mete Atay, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halime Ok ile katılırken, Çocuk Diş Hekimi Dr. Fethiye Gökçe Gençay, öğrencilere diş sağlığı konusunda bilgiler aktardı. Hafta boyunca 6 belde ve 20 köydeki 37 okulda 9 bin 500 öğrenciye diş fırçası ve macunu dağıtılacak.

ENGELLİ ÖĞRENCİLER UNUTULMADI
Fethiye Belediyesi'nin bu geleneği uzun zamandır sürdürdüğünü ifade eden Başkan Yardımcısı Mete Atay, çocukların bu alışkanlığı ne kadar erken kazanırlarsa, devam ettirmelerinin de o kadar kolay olacağının altını çizdi. Diş Hekimi Dr. Fethiye Gökçe Gençay da, "Amacına ulaşan, çok güzel ve başarılı bir çalışma" değerlendirmesini yaparak miniklere ağız ve diş sağlığı konusunda bilgiler verdi. Fethiye Belediyesi engellileri de unutmadı. Fethiye'deki 4 rehabilitasyon merkezine de diş fırçası ve macun dağıtımının hafta içerisinde gerçekleşeceği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni nesil ışıl ışıl
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN